10 stycznia 2020 r. firmę STELWELD odwiedził Zarząd Grupy Scania na czele z Prezesem i Dyrektorem Zarządzającym Henrikiem Henrikssonem. Światowy lider wśród producentów ciężarówek i autobusów oraz czołowa firma w produkcji pojazdów elektrycznych i autonomicznych doceniła 15 lat współpracy z firmą STELWELD.

STELWELD Sp. z o.o. to firma ze 100 proc. polskim kapitałem specjalizująca się w złożonych konstrukcjach spawanych dla przemysłu motoryzacyjnego, maszyn budowlanych, kolejnictwa, branży dźwigowej i maszyn rolniczych. Nowoczesne technologie produkcyjne, robotyzacja, własne centrum projektowe, dwie linie malowania proszkowego, lakiernia mokra a także otwarta w 2019 r. lakiernia KTL gwarantują wykonywanie usług na najwyższym poziomie.

Prezes i Dyrektor Zarządzający Scania AB Henrik Henriksson powiedział dla AutomotiveSuppliers.pl, że - w trakcie wizyty mogliśmy przekonać się o dynamicznym rozwoju, zaangażowaniu i wysokich kompetencjach naszego dostawcy w przeddzień startu produkcji najnowszych, elektrycznych pojazdów naszego koncernu -.
 

Praktyką Zarządu Scanii są coroczne wizyty u swoich wybranych dostawców na całym świecie. Spotkania te mają na celu zacieśnianie i pogłębianie współpracy oraz informację o nowych projektach realizowanych przez koncern.


Wiceprezes i Szef Zakupów Scania AB Anders Wiliamsson, dodał: - obecnie Scania nie poszukuje nowych dostawców, ale będzie zacieśniać współpracę i rozwijać nowe biznesy w oparciu o swoich sprawdzonych partnerów, takich jak STELWELD -.

Właściciel i Prezes Zarządu STELWELD Sp z o.o. Bogusław Stelczyk w wypowiedzi dla AutomotiveSuppliers.pl powiedział: - Wizyta na tak wysokim szczeblu świadczy o tym, że droga rozwoju i strategia, którą obraliśmy wiele lat temu jest słuszna. Uczestnictwo w najnowszych projektach firmy Scania takich jak autobusy elektryczne to docenienie kwalifikacji naszej załogi. Ciągła inwestycja w nowoczesne technologie i podnoszenie kwalifikacji pracowników na każdym szczeblu pozwala nam skutecznie dostosowywać się do coraz większych wymagań stawianych w branży co zostało zauważone przez naszych partnerów ze Scanii -.
 

Podczas wspólnych rozmów Zarządy obu firm omówiły możliwości dalszego rozwoju i współpracy przy dotychczasowych i nowych projektach.

0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Stansefabrikken Automotive
ARRK Shapers Polska Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Plasma Point Polska
EUROTOM Sp. z o.o.