GEORG UTZ
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
Aalberts
CABKA
Luty był kolejnym miesiącem, w którym nie zabrakło interesujących wydarzeń związanych z przemysłem motoryzacyjnym w Polsce. Przedstawiamy nasz subiektywny kalendarz zdarzeń.

Joynext o rozbudowie zakładu w Obornikach Śląskich
Firma JOYNEXT rozbudowała swój polski zakład produkcyjny w Obornikach Śląskich o kolejną halę produkcyjną.

Nowa hala o powierzchni 2 855 metrów kwadratowych zwiększy powierzchnie produkcyjną bezpośredniego dostawcy motoryzacyjnego jakim jest JOYNEXT o ponad 50 procent. W ten sposób firma JOYNEXT zwiększa miejsce na nowe linie produkcyjne i toruje drogę do przyszłego wzrostu. Zakład rozpocznie produkcję urządzeń sterujących akumulatorami do pojazdów elektrycznych, czołowego niemieckiego producenta samochodów, w październiku 2021 roku.

Więcej >>>

W Katowicach powstanie centrum inżynierskie Grupy BOS
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) wydała kolejną decyzję o wsparciu dla inwestora z sektora motoryzacyjnego.

Dr Janusz Michałek, Prezes Zarządu KSSE przekazał decyzję Andrzejowi Jastrzębskiemu, Członkowi Zarządu BOS Innovation And Technology Center Sp. z o.o. Spółka z Grupy BOS planuje inwestycję w Katowicach, w ramach projektu Centrum Inżynierskiego powstaną miejsca pracy dla osób posiadających wysokie kompetencje, a w jego ramach prowadzone będą prace badawczo-rozwojowe czy prototypowania nowych produktów.

Więcej >>>

Sumika Polymer Compounds uruchomi pod Poznaniem zakład na potrzeby elektromobilności i branży AGD
Sumika Polymer Compounds Europe poinformowała, że w 2020 roku w Polsce rozpocznie działalność spółka Sumika Polymer Compounds Poland Sp. z o.o.

Zakład w podpoznańskich Plewiskach będzie czwartą fabryką w Europie, po Francji, Wielkiej Brytanii, i niedawnym przejęciu w Turcji.

Szczególnym atutem lokalizacji pod Poznaniem jest bliskość klientów w Polsce, a także w Niemczech i Czechach: silnie uprzemysłowionym obszarze geograficznym, w którym znajduje się wielu producentów samochodów i AGD. Ogólną strategią ekspansji SPC EU jest promowanie zakładów o odpowiedniej wielkości jak najbliżej swoich partnerów biznesowych.

Oczekuje się, że popyt na mieszanki polipropylenu na tym obszarze będzie nadal stabilnie rósł wraz z rozpowszechnianiem się pojazdów elektrycznych (EV) w związku z zaostrzaniem przepisów środowiskowych. Nowy zakład produkcyjny o powierzchni około 5,5 tys. metrów kwadratowych będzie przeznaczony do produkcji compounded polipropylenu.

Więcej >>>

Kitron będzie produkował w Polsce rozwiązania dla elektromobilności
Norweski producent elektroniki, firma Kitron poinformowała o pozyskaniu kontraktu na produkcję systemów zarządzania akumulatorami.

Zamówienie o wartości 150 mln norweskich koron (ok. 14,6 mln euro) zostanie zrealizowane w latach 2022-2025. Kontrakt obejmuje także inne usługi. Produkcja będzie odbywać się w zakładzie w Grudziądzu.

- Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy rozszerzyć tę współpracę o nową linię produktów. Systemy zarządzania akumulatorami to przykład wzrostu potencjału w ramach fundamentalnego przejścia od paliw kopalnych do elektryfikacji. Jest to obszar o strategicznym znaczeniu dla Kitron, który obecnie pomaga napędzać silny wzrost, jaki obserwujemy w branży elekktromobilności - mówi Peter Nilsson, prezes i dyrektor generalny Kitron Group.

Więcej >>>

Garmin otworzył fabrykę pod Wrocławiem
Garmin International Inc., część Garmin Ltd. poinformował o otwarciu nowej fabryki Garmin Wroclaw, zaawansowanego technologicznie zakładu produkującego kompleksowe rozwiązania OEM (ang. Original Equipment Manufacturer) oraz elektroniki użytkowej dla europejskich odbiorców.

Budynek z certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM ma blisko 30 000 m kw. powierzchni produkcyjno-dystrybucyjnej. Nowy obiekt Garmin zlokalizowany jest w SERGO Logistics Park Wrocław w pobliżu skrzyżowania autostrad A4 i A8, co pozwoli na sprawną dystrybucję samochodowych produktów informacyjno-rozrywkowych w całej Europie.

- Dzięki pobliskim autostradom i lotnisku oraz możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą, Wrocław jest idealną lokalizacją dla pierwszego w Europie zakładu produkcyjnego skupiającego się na obsłudze naszych klientów motoryzacyjnych z całego regionu. Przed podjęciem decyzji o ulokowaniu inwestycji pod Wrocławiem, prowadziliśmy szeroko zakrojone poszukiwania odpowiedniego miejsca w całej Europie. Chcielibyśmy podziękować lokalnej i regionalnej administracji, a także SERGO za ich partnerskie podejście podczas całego procesu - mówi Sean Biddlecombe, dyrektor zarządzający Garmin EMEA.

Więcej >>>

Capchem uruchomi w Śremie produkcję elektrolitu do baterii litowo-jonowych
50 milionów euro zainwestuje spółka Capchem Poland w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Zakład związany z produkcją elektrolitu do baterii litowo-jonowych wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych i hybrydowych zostanie otwarty w Śremie, w województwie wielkopolskim.

Capchem Poland należy do grupy Shenzhen Capchem Technology specjalizującej się w działalności badawczo-rozwojowej oraz produkcji produktów chemicznych wykorzystywanych w branży elektronicznej. Odbiorcami chińskiego koncernu są m.in. firmy Apple i Samsung oraz takie motoryzacyjne marki jak: Porsche, Volkswagen czy BMW.

Więcej >>>
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Mabuchi Motor Poland Sp. z o.o.
Stansefabrikken Automotive
P.H.U.P. KRAK-OLD Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
MM Systemy Sp. z o.o.