GEORG UTZ
Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
VIA
Aalberts
CABKA
HIPA, węgierska agencja inwestycji zagranicznych, poinformowała, że w fabryce Grupy Stellantis w Szentgotthárd zostanie uruchomiona produkcja silników benzynowych nowej generacji PureTech 1.6 l.

Produkcja seryjna rozpocznie się w I połowie 2023 roku. Docelowo ma być wytwarzanych 200 tys. rocznie tych jednostek napędowych. Silnik 1.6l jest głównie przeznaczony do samochodów hybrydowych.

Fabryka w Szentgotthárd, specjalizująca się w produkcji silników od 28 lat, przeszła ostatnio znaczącą przemianę. W styczniu zeszłego roku rozpoczęto produkcję trzycylindrowego turbodoładowanego silnika benzynowego PureTech 1.2l. Wówczas w dostosowanie zakładu do nowej produkcji zainwestowano 38 mln euro. Rocznie w Szentgotthárd może być wytwarzanych 350 tys. silników PureTech 1.2l.

Właśnie ogłoszona nowa inwestycja pozwoli poprawić wykorzystanie dostępnych zdolności produkcyjnych. Doprowadzi także do znaczącego wzrostu zatrudnienia, które obecnie wynosi 800 pracowników. Główne elementy silnika, takie jak główica czy wał korbowy, będą przetwarzane w Szentgotthárd. Produkcja nowych silników będzie wymagała przebudowy obecnych linii produkcyjnych.

NIe zdradzono ile wyniosą nakłady inwestycyjne w uruchomienie produkcji silników 1.6l.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

TRAZMET Lager Technik Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
Heute Service Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
P.H.U.P. KRAK-OLD Sp. z o.o.