opel logo_2017W tym roku na rynku zadebiutuje szósta generacja Opla Corsy. Od premiery pierwszej generacji w 1982 roku sprzedano już ponad 13,5 miliona egzemplarzy tego modelu.
 
Następna generacja wprowadzi rewolucyjną technologię oświetlenia do segmentu małych samochodów: obsypane nagrodami matrycowe reflektory IntelliLux LED®. Nowo opracowana Corsa po raz pierwszy będzie wyposażona w adaptacyjne, nieoślepiające, w pełni diodowe reflektory, cenione przez ekspertów i klientów od czasu ich zaoferowana w obecnym Oplu Astrze (Europejskim Samochodzie Roku 2016). Po wprowadzeniu w klasie kompaktowej, reflektory matrycowe (spotykane zazwyczaj tylko w droższych samochodach klasy premium) pojawią się po raz pierwszy także w bardzo popularnym masowym segmencie B - największym w Europie. To kolejny przykład demokratyzacji technologii przez Opla - emocjonującą i przystępną niemiecką markę.
Opel-Corsa-IntelliLux-LED-matrix-light-506020
 
- W tym roku obchodzimy 120‑lecie produkcji pojazdów - od 120 lat firma oferuje liczne innowacje dla każdego - powiedział dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller. - Zawsze staraliśmy się, aby najlepsze technologie były dostępne dla wszystkich. To jest nasza misja i motywacja, które realizujemy zwłaszcza w odniesieniu do tak popularnego modelu, jak Opel Corsa. Dlatego następną generację naszego bestsellera wyposażymy w najlepszą technologię oświetlenia: reflektory matrycowe IntelliLux LED® -.

Klienci i eksperci z uznaniem wypowiadają się o reflektorach matrycowych IntelliLux LED® we flagowym Oplu Insignii oraz kompaktowej Astrze. W Europie 20 procent nabywców Astry i 60 procent klientów wybierających Insignię decyduje się na ten innowacyjny system. Tym samym na europejskim rynku sprzedawanych jest około 90 000 samochodów marki Opel wyposażonych w matrycowe oświetlenie. Nieoślepiające reflektory automatycznie i przez cały czas dostosowują wiązkę światła do sytuacji w ruchu drogowym i warunków otoczenia. Fragment wiązki światła padającej na pojazdy nadjeżdżające z przeciwka lub poprzedzające jest po prostu wygaszany, a cała reszta obszaru w zasięgu reflektorów pozostaje oświetlona. Efekt oślepiania jest ograniczony do minimum, a kierowcy mają zapewnioną optymalną widoczność - wkrótce będzie to możliwe także w przypadku użytkowników Opla Corsy nowej generacji.

Elektryzujący: nowy Opel Corsa będzie prawdziwym samochodem elektrycznym dla mas

Już w pierwszej połowie 2019 roku Opel rozpocznie przyjmowanie zamówień na dwa zelektryfikowane modele: nową Corsę z zasilaniem akumulatorowym oraz sportowo-użytkowego Grandlanda X z napędem hybrydowym i funkcją ładowania ze źródła zewnętrznego. Opel się elektryfikuje! - powiedział Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy. - Taką deklarację ogłosiliśmy w listopadzie 2017 roku przy okazji prezentacji naszego strategicznego planu PACE!, a teraz ją realizujemy -.

W szczególności nowa Corsa przysporzy dodatkowej popularności marce Opel w bieżącym roku. Bestseller, którego pierwsza generacja debiutowała na rynku 37 lat temu, po raz pierwszy będzie dostępny także w wersji elektrycznej. Michael Lohscheller obiecuje konkurencyjną cenę: - Nowa Corsa sprawi, że elektryczna motoryzacja stanie się dostępna dla wielu klientów - to będzie prawdziwy samochód elektryczny dla mas.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego - Poznań Sp. z o.o.
P.H.U.P. KRAK-OLD Sp. z o.o.
Bulten Polska S.A.
Hicron Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.