Automotive CEE Day 2020
Stokvis Tapes (do 14 lipca 2020)
Myzer (do 15.05.2021)
Grafe (do 17.12.2020)
VIA (do 31.12.2020)
Solar (do 25 czerwca2021)
Icetech (do 21.10.2020)
Hauck Heat Treatment (do 05.12.2020)
Josef Ettenhuber GmbH, prywatny przewoźnik autobusowy z Bawarii, to wieloletni klient Solarisa, który jako pierwszy zakupił Urbino czwartej generacji. W sumie we flocie tej firmy jeżdżą już 84 autobusy Urbino, od teraz także te z napędem elektrycznym.

W roku 2004 do miejscowości Glonn pod Monachium, Solaris dostarczył 6 autobusów Urbino 12. Było to pierwsze zamówienie firmy Josef Ettenhuber GmbH u polskiego producenta. Na przestrzeni kilkunastu lat zaowocowało ono kolejnymi kontraktami na autobusy hybrydowe, z napędem konwencjonalnym, a ostatnio również elektryczne. Do Bawarii trafiają bowiem właśnie trzy Urbino 12 electric. Dzięki zamówieniu realizowanemu przez Solaris, klient ten będzie pierwszym prywatnym przewoźnikiem w Niemczech użytkującym autobusy elektryczne marki Solaris.

- Współpraca z firmą Josef Ettenhuber GmbH jest dla nas bardzo ważna i często podajemy ją jako przykład wieloletniej kooperacji Solarisa z prywatnym przewoźnikiem. Cieszę się bardzo, że w Bawarii jeżdżą autobusy z naszym logo i jestem przekonany, że nowe pojazdy, które są przyjazne środowisku i posiadają liczne udogodnienia dla pasażerów, będą atrakcyjną alternatywą dla samochodów również w tym regionie Europy - powiedział Petros Spinaris, Wiceprezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A. odpowiedzialnym za obszar Sprzedaży, Marketingu i After Sales.

Wszystkie trzy zamówione pojazdy elektryczne będą wyposażone w baterie Solaris High Energy o pojemności 240 kWh, których ładowanie odbywać się będzie poprzez złącze plug-in. Ładowarkę będzie można podłączyć zarówno według standardu producenta do gniazda zamontowanego nad pierwszym, prawym nadkolem oraz - na specjalne życzenie niemieckiego przewoźnika - również po prawej stronie z tyłu pojazdu. Napęd autobusów zapewniony będzie dzięki osi elektrycznej ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi.

Oprócz autobusów elektrycznych, Josef Ettenhuber GmbH powiększy swoją flotę również o kolejne Urbino 12 z silnikiem diesla. Tym razem będzie to 25 sztuk pojazdów, wyposażonych w silniki spełniające rygorystyczne europejskie normy Euro 6. Autobusy wyposażone są m.in. w 32 miejsca siedzące oraz dodatkowe 6 składanych, , klimatyzację, system informacji pasażerskiej, WiFi dostęp do Internetu przez Wi-Fi, czy gniazda USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych w trakcie podróży.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

KLG Sp. z o.o.
ARENA COMET SCS Polska Sp. z o.o.
Geo Globe Polska Sp z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Müller - Die lila Logistik Polska Sp. z o.o.
Georg Utz Sp. z o.o.