BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

BWI Poland Technologies Sp. z o.o.

Opis

 

BWI Group zajmuje się projektowaniem i produkcją oryginalnych części zawieszeń dla wielu kluczowych producentów samochodów na całym świecie.

Pracujemy dla prestiżowych marek, takich jak: Volvo, BMW, Ferrari, Audi, Honda, Land Rover, Porsche, PSA, Ford, GM, Lamborghini.

W Krakowie zlokalizowane jest największe Centrum Badawczo – Rozwojowe firmy (ponad 400 pracowników). Również w Polsce, w Krośnie, działa największa fabryka BWI Group, zatrudniająca ponad 1500 pracowników, gdzie produkuje się amortyzatory i moduły zawieszeń. 

BWI Group na świecie to 6 fabryk i 7 Centrów Technicznych zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Pracuje w nich blisko 5 tysięcy osób. 

Informacje dodatkowe

Oferta produkcyjna i usługowa
Portfolio BWI Group składa się z dwóch głównych linii produktowych: części zawieszeń i hamulców. Wszystkie europejskie ośrodki firmy, w tym Centrum Techniczne w Krakowie i fabryka w Krośnie, dedykowane są wyłącznie rozwojowi i produkcji tych pierwszych, w tym głównie amortyzatorów. 

Projektowanie amortyzatorów pasywnych jedno- i dwururowych stanowi kluczową kompetencję Centrum Technicznego w Krakowie, a ich wytwarzanie jest trzonem działalności fabryki w Krośnie. W tej chwili BWI Group oferuje bardzo szerokie spektrum tego typu produktów, zróżnicowanych poprzez rozmiary, konfigurację, specyficzne wymagania klienta i trendy panujące w branży automotive. 

Warto wspomnieć, że konsorcjum jest właścicielem opatentowanej technologii MagneRide® - w pełni dostrajalnego, sterowanego elektronicznie amortyzatora opartego na działaniu cieczy magnetoreologicznej, gwarantującego najwyższy komfort jazdy. 

Certyfikaty ISO 14001, ISO 9001, OHSAS 18001 / PN-N-18001
Ulica ul. Podgórki Tynieckie 2
Miasto Kraków
Kod pocztowy 30-399
Telefon stacjonarny +48 12 685 1300
Województwo małopolskie
Strona internetowa http://www.bwigroup.com

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

3M Poland Sp. z o.o.
DAM-ROB Sp. z o.o. Sp. K.
ELTEK Poland Sp. z o.o.
TRAZMET Lager Technik Sp. z o.o.
CAMdivision Sp. z o.o.
MX norm Sp. z o.o.