renault_logoPracownicy Renault przerwali w czwartek pracę w niektórych zakładach na znak protestu wobec planowanego zwolnienia 4 tys. osób we Francji.

 

Przedstawiciele Renault powiedzieli, że strajki nie dotyczyły wszystkich jego fabryk, podczas gdy przedstawiciele związków zawodowych poinformowali o zakłóceniach w pracy trwających jedną lub dwie godziny.

Pracownicy protestowali przeciwko ogłoszonemu we Wtorek planowi dobrowolnego odejścia 4 tys. pracowników w Francji do kwietnia 2009 roku i dodatkowemu zmniejszeniu zatrudnienia o kolejne 2 tys. miejs pracy w innych zakładach w Europie.

Renault, które zatrudnia obecnie 41 tys. we Francji, zmaga się ze skutkami spadku sprzedaży na krajowymi i europejskich rynkach.

Cięcia mogą przynieść oszczędności rzędu 350 mln euro w 2009 r. oraz 500 mln euro w 2010 r.,  twierdzi koncern.


Związek zawodowy CGT union wezwał do strajku. Rzecznik zarządu zakładu w Douai (płn. Francja) powiedział, że tylko 'kilkanastu" pracowników wzięło udział w strajku. Około 1,5 tys. osób może stracić pracę w tym zakładzie.

Przedstawiciele zwiazków, poinformowali, że  20 proc. pracowników w fabryce w Cleon niedaleko przerwało pracę na dwie godziny. Zakład zatrudnia 4,5 tys. osób.

 

Natomiast Renault, poinformowało, że mniej niż 10 proc. pracowników strajkowało w Cleon, a w innych zakładach - nie więcej niż 7 proc.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SHOT BLASTING Sp. z o.o.
SHOT BLASTING Sp. z o.o. Sp. k.
3M Poland Sp. z o.o.
SIROPOL Sp. z o. o.
Guhring sp. z o.o.
 TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.