Firma Foosung Poland sp. z o.o., należąca do południowokoreańskiej grupy Foosung, zainwestuje blisko 400 milionów w Kędzierzynie-Koźlu. Uruchomi tu zakład produkcyjno-usługowy nieorganicznych związków fluorowych wykorzystywanych jako komponent do produkcji baterii akumulatorowych.'/>
sse Firma Foosung Poland sp. z o.o., należąca do południowokoreańskiej grupy Foosung, zainwestuje blisko 400 milionów w Kędzierzynie-Koźlu. Uruchomi tu zakład produkcyjno-usługowy nieorganicznych związków fluorowych wykorzystywanych jako komponent do produkcji baterii akumulatorowych.
 
To pierwszy w Europie projekt, który zakłada produkcję LIPF6, czyli heksafluorofosforanu litu - kluczowego składnika elektrolitu w akumulatorach litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. Firma do końca 2020 roku planuje zatrudnić 80, a w 2022 roku już 150 pracowników.
 
foosung-glowne

- Bardzo się cieszę, że inwestor wybrał nasze tereny inwestycyjne, tym bardziej, że rywalizowaliśmy z innymi destynacjami w Polsce i Europie - podkreśla Sabina Nowosielska, prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle. - To inwestycja o dużym znaczeniu nie tylko dla miasta, ale całego regionu. Właśnie w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie bije serce polskiego przemysłu chemicznego, firma Foosung dołączy do grona znamienitych marek polskich firm i wzmocni nasz kapitał gospodarczy, poszerzając jednocześnie platformę międzynarodowych kontaktów biznesowych. Liczę, że oferta pracy, która zostanie skierowana również do naszych mieszkańców, pozwoli wielu osobom na realizację planów zawodowych i wykorzystanie posiadanych kompetencji. Życzymy inwestorowi realizacji założonych planów i mamy nadzieję, że już krótce będziemy mogli cieszyć się wbiciem pierwszej łopaty - dodaje.
 
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

System Barosz Gwimet Sp. z o. o.
P.P.H.U. Rego Sp. z o.o.
SIROPOL Sp. z o. o.
ZEM Sp. z o.o.
Carl Zeiss Sp. z o.o.
IceTech Polska Sp. z o. o.