uk flagBrytyjskie stowarzyszenie sektora motoryzacyjnego skomentowało decyzję japońskiego koncernu Honda o planowanym zamknięciu fabryki w Swindon.

Dyrektor generalny SMMT Mike Hawes powiedział: - Dzisiejsza zapowiedź jest ogromnym ciosem dla produkcji motoryzacyjnej w Wlk. Brytanii oraz dla wysoko wykwalifikowanej i wydajnej siły roboczej Hondy. Podczas gdy produkcja będzie kontynuowana w Swindon do 2021 roku, da to  rządowi i przemysłowi czas na pomoc dla dotkniętych pracowników i lokalnego łańcucha dostaw, który wspiera kolejne 10 000 miejsc pracy, choć sama wiadomość jest druzgocząca.

Wyzwania stojące przed Hondą nie są wyjątkowe. Globalny przemysł motoryzacyjny stoi w obliczu fundamentalnych zmian: technologicznych, komercyjnych i środowiskowych, a także nasilających się napięć handlowych. Wszyscy producenci stają przed trudnymi decyzjami. Wielka Brytania powinna być na czele tych zmian, walcząc o swoją konkurencyjność i innowacyjność, zamiast skupiać swoje zasoby na potrzebie uniknięcia katastroficznego Brexitu "bez umowy".
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 bekuplast S.A.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Paks'D Sp. z o.o.
LUQAM Sp. z o.o Sp. k.
MOCAP
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.