nissan logoPopyt na najnowszą wersję elektrycznego Nissana LEAF osiągnął bezprecedensowy poziom. W ciągu zaledwie miesiąca od prezentacji modelu na targach CES w Las Vegas, liczba zamówień w przedsprzedaży osiągnęła 3000 sztuk.

Nowy Nissan LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition, wyposażony w akumulator o pojemności 62 kWh, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem w Europie. Klienci złożyli już ponad 3000 zamówień w przedsprzedaży, co daje Nissanowi LEAF szansę na pobicie kolejnego rekordu sprzedaży w 2019 roku, po bardzo udanym 2018 roku.

Liderem przedsprzedaży jest obecnie Norwegia, na którą przypada prawie połowa z 3000 zamówionych egzemplarzy. W ubiegłym roku LEAF był w Norwegii najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym.
preview-928x522
 
Klienci poszukujący bardziej ekologicznych rozwiązań i bezkompromisowych wrażeń za kierownicą wciąż są pod wrażeniem uniwersalności tego samochodu. Nissan LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition dysponuje mocą 217 KM i może pokonać do 385 km na jednym ładowaniu.

Uznanie na targach CES wzbudził także Nissan LEAF 3.ZERO wyposażony w akumulator 40 kWh. Na tę wersję również można już składać zamówienia. LEAF 3.ZERO, bazujący na obsypanym nagrodami Nissanie LEAF drugiej generacji, oferuje szereg dodatkowych opcji personalizacji, w tym nowe kolory i kontrastowy dach, które podnoszą atrakcyjność samochodu dla osób poszukujących modelu wyróżniającego się wizualnie.

Ken Ramirez, pierwszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Nissan Europe, powiedział: - Wyjątkowo pozytywne przyjęcie Nissana LEAF e+ 3.ZERO Limited Edition świadczy o tym, jak bardzo pożądanym samochodem jest elektryczny Nissan. Nie jest zaskoczeniem, że Nissan LEAF to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie, a zarazem najlepiej sprzedający się samochód osobowy w Norwegii -.

- Nissan LEAF łączy w sobie znakomite parametry ekologiczne z imponującą dynamiką jazdy, osiągami i godnym podziwu wyposażeniem technologicznym. Cieszymy się, że pierwsze egzemplarze dostarczymy klientom już w najbliższych miesiącach -.

Oba modele LEAF 3.ZERO charakteryzują się bogatym wyposażeniem standardowym i nowym systemem multimedialnym NissanConnect, a także systemami e-Pedal i ProPILOT. Te uznane i cenione technologie inteligentnej jazdy całkowicie zmieniają sposób prowadzenia samochodu.

Technologia e-Pedal to dla wielu kierowców zupełna nowość. Rozwiązanie to umożliwia przyspieszanie, zwalnianie i zatrzymywanie samochodu jedynie przy użyciu pedału przyspieszenia. Dzięki temu jazda staje się niezwykle płynna i komfortowa, jednocześnie zapewniając kierowcy maksymalną kontrolę nad pojazdem.

ProPILOT jest zaawansowanym systemem wspomagania jazdy, działającym w ramach obranego pasa ruchu na autostradzie. System zapewnia utrzymywanie zadanej prędkości i odległości od poprzedzającego pojazdu, a ponadto umożliwia zatrzymywanie i ponowne ruszanie oraz utrzymywanie samochodu pośrodku pasa ruchu podczas jazdy zarówno z większą prędkością, jak i przy dużym natężeniu ruchu. Technologia ta znacznie ogranicza stres i zmęczenie podczas jazdy, zwiększając komfort i pewność kierowcy za kółkiem. Jednocześnie ProPILOT nie zwalnia kierowcy z obowiązku skupiania uwagi na drodze oraz trzymania dłoni na kierownicy.

Utrzymujący się na wysokim poziomie popyt zapewnił Nissanowi LEAF pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów elektrycznych w całej Europie w 2018 roku, z ponad 40 000 egzemplarzami sprzedanymi na Starym Kontynencie. Nissan LEAF pozostaje też najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie - od premiery modelu w 2010 roku sprzedano go już w liczbie ponad 380 000 egzemplarzy.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

LUQAM Sp. z o.o Sp. k.
MOCAP
A. Berger Polska Sp. z o. o.
ZEM Sp. z o.o.
 TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.
Paks'D Sp. z o.o.