ssePomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzje o wsparciu dwóch inwestycji na kwotę 43 mln zł (spółka Formeleon, dawny Formit oraz Mikro-Met Zakład Produkcyjno-Handlowy Grzegorz Kłosowski).
 
Z pomocy publicznej w postaci zwolnienia  z podatku dochodowego przez 12 lat skorzysta polska firma Mikro-Met Zakład Produkcyjno-Handlowy Grzegorz Kłosowski.   Przedsiębiorca zamierza zainwestować 12 mln zł w zakup nowych linii produkcyjnych do swojego zakładu w Brodnicy oraz stworzyć cztery nowe miejsca pracy.

 - Witamy w naszej strefowej rodzinie nowych przedsiębiorców. Jak widać nowa ustawa o wspieraniu inwestycji stwarza impulsy inwestycyjne zarówno dużym, globalnym firmom, jak i rodzimym przedsiębiorcom. Mogą  liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie inwestycji, jak i opiekę na długo po jej zakończeniu  podkreśla Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

Do tej pory PSSE wydała już 12 decyzji o wsparciu inwestycji według obowiązującej od połowy ubiegłego roku ustawy o wspieraniu inwestycji. Osiem z nich powstaje a terenie Kujawsko-Pomorskiego , a  pozostałe - na Pomorzu. Ustawa Wprowadziła inne zasady funkcjonowania stref ekonomicznych - zniosła ich granice i ułatwiała  przedsiębiorcom inwestowanie, tworząc Polską Strefę Inwestycji. Obecnie mogą się oni ubiegać o zwolnienie z podatku dochodowego na okres od 10 do 15 lat niezależnie od miejsca inwestycji. Dzięki odejściu od ograniczeń terytorialnych firmy nie muszą przenosić się do poszczególnych stref i inwestować z dala od swojego obszaru działania. Mogą to robić tam, gdzie jest to dla nich najkorzystniejsze. Ustawa wprowadziła też prostsze i bardziej dostępne zasady ułatwiające inwestowanie małym i średnim przedsiębiorcom. Aby otrzymać  pomoc publiczną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego Inwestor musi spełnić kryteria wartości inwestycji, jak i jej jakości,  które zależą od warunków konkretnej lokalizacji.
 
Mikro-Met Zakład Produkcyjno-Handlowy Od 1983 roku zajmuje  się produkcją komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego, armatury wodnej i gazowej. Zakład specjalizuje się w produkcji różnych skomplikowanych detali toczonych i frezowanych. Wyroby wytwarzane są według najnowszych technologii na maszynach i liniach produkcyjnych.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
MOCAP
Paks'D Sp. z o.o.
ZEM Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
 TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.