valmet automotive_logo_newW 2018 r. w fabryce Valmet Automotive w Uusikaupunki  (Finlandia) zostało wyprodukowanych 110 tys. samochodów osobowych. Tym samym, ustanowiono nowy rekord produkcji, bijąc ustanowiony rok wcześniej o 20 tys. aut.

Produkcja samochodów w fabryce w Finlandii systematycznie rośnie od 2013 roku. W tym samym roku, została podpisana umowa z koncernem Daimler AG na produkcję Mercedesa A klasy. Aktualnie w fińskim zakładzie, wytwarzane są modele Mercedes GLC oraz nowy Mercedes A klasy.
valmet car_manufacturing
Valmet Automotive jest doświadczonym dostawcą inżynierii samochodowej, produkcji pojazdów, systemów akumulatorowych i systemów dachów składanych. Specjalizuje się w produkcji samochodów premium, pojazdów elektrycznych oraz kabrioletów. Zatrudnia 6 000 specjalistów w Finlandii, Niemczech, Polsce (Żary) i Hiszpanii.

W Złotoryji powstaje fabryka spółki Valmet Automotive EV Sp. z o.o. Jak na chwilę obecną, firma nie podała wartości inwestycji, ani rodzaju prowadzonej w przyszłości produkcji w Polsce.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 bekuplast S.A.
LUQAM Sp. z o.o Sp. k.
ZEM Sp. z o.o.
MOCAP
 RGH Rubber & Plastics Ltd
IceTech Polska Sp. z o. o.