altPodczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie odbędzie się premiera całkowicie elektrycznego, koncepcyjnego modelu Škoda Vision iV.
 
Zeroemisyjny crossover zostanie oparty na modułowej platformie MEB, przeznaczonej do EV marek należących do Grupy Volkswagena. Nowy, czterodrzwiowy model będzie się wyróżniał dynamiczną sylwetką zaprojektowaną w stylu coupé. Stylistyka Vision iV ma zawierać elementy, które w przyszłości znajdą zastosowanie w seryjnych samochodach elektrycznych Škody. Dane techniczne pojazdu nie zostały jeszcze ujawnione.
vision-iv-exterior-sketch-2-e1550049660284
 
W 2019 r. Škoda wkroczy w świat elektromobilności. W sprzedaży pojawi się Superb w wersji plug-in hybrid oraz całkowicie elektryczna odmiana miejskiego Citigo. W 2020 r. dołączy do nich model zeroemisyjny skonstruowany na platformie MEB. W ciągu kolejnych czterech lat Škoda planuje zainwestować ok. 2 mld euro w alternatywne układy napędowe oraz nowe usługi w zakresie mobilności. Do końca 2022 r. czeska spółka zamierza zaprezentować ponad 10 modeli zelektryfikowanych.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

A. Berger Polska Sp. z o. o.
LUQAM Sp. z o.o Sp. k.
 bekuplast S.A.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
 RGH Rubber & Plastics Ltd
IceTech Polska Sp. z o. o.