dassault_logo_newDassault Systèmes, wspiera firmę Bridgestone, we wdrażaniu programu inteligentnych fabryk, ukierunkowanym na optymalizację wydajności przez cyfrową transformację produkcji opon w Europie.

Firma Bridgestone EMEA, będzie wykorzystywać aplikacje DELMIA Apriso i QUINTIQ, bazujące na platformie 3DEXPERIENCE, do planowania produkcji i zarządzania nią oraz optymalizacji wydajności w ośmiu europejskich fabrykach. Praca inteligentnych systemów, w tym tysięcy maszyn, urządzeń i czujników, a także pracowników Bridgestone, będzie zsynchronizowana w wirtualnym środowisku, zapewniającym scentralizowane źródło danych w czasie rzeczywistym dotyczących produkcji i konserwacji. Dzięki, wprowadzeniu zintegrowanego rozwiązania, firma Bridgestone EMEA będzie mogła skrócić cykl planowania z tygodni do dni, zwiększyć wykorzystanie zasobów fabryk i szybciej reagować na zakłócenia procesów produkcyjnych.

- Nasz program inteligentnych fabryk odgrywa istotną rolę w szerzej zakrojonej inicjatywie „Dan-Totsu”, ukierunkowanej na bycie liderem w każdym aspekcie naszej działalności biznesowej - wyjaśnia Adolfo Llorens, wiceprezes ds. produkcji w Bridgestone EMEA. - Cyfrowe technologie firmy Dassault Systèmes pozwolą nam zrealizować ten cel. Dzięki optymalizacji procesów produkcyjnych w naszych fabrykach możemy poprawić jakość procesu decyzyjnego oraz zwiększyć wydajność produkcji przy jednoczesnej redukcji kosztów.

- Szybkość i elastyczność procesów produkcyjnych w przemyśle wymaga całkowitej integracji operacji, jednak producenci nie najlepiej radzą sobie z ogromną ilością danych, rozproszonymi systemami i reaktywnymi praktykami związanymi z konserwacją - mówi Philippe Bartissol, wiceprezes ds. technologii przemysłowych w Dassault Systèmes. Technologie Dassault Systèmes pozwolą firmie Bridgestone EMEA uzyskać scentralizowany wgląd w informacje na temat wszystkich zakładów produkcyjnych, procesów, operacji i planów, co umożliwia nieustanne doskonalenie we wszystkich aspektach działalności.

Bridgestone EMEA jest jedną z głównych regionalnych spółek zależnych Bridgestone Corporation z siedzibą w Tokio, która jest największym na świecie producentem opon i innych wyrobów gumowych. Spółka ta sprzedaje produkty pod markami Bridgestone, Firestone i Dayton na rynku motoryzacyjnym (samochody, motocykle, ciężarówki, autobusy) i rolniczym w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Paks'D Sp. z o.o.
 bekuplast S.A.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Härter Technika Wytłaczania Sp. z o.o. Sp.k.
MOCAP
A. Berger Polska Sp. z o. o.