Toyota ogłosiła powołanie z dniem 1 lipca 2008 roku Pana Hirotaka Morishita na stanowisko nowego prezesa fabryki Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o. [TMIP] w Jelczu-Laskowicach. Pan Morishita zastąpi Pana Satoshi Kaseda, który opuszcza TMIP po ponad pięciu latach kierowania zakładem i powraca do pracy w japońskich spółkach Toyota Industries Corporation.

Hirotaka Morishita urodził się 7 września 1950 roku w prefekturze Aichi w Japonii. W 1976 roku uzyskał tytuł magistra na Wydziale Inżynierii Przemysłowej i Budowy Maszyn na Nagoya Institute of Technology. W tym samym roku rozpoczął pracę w firmie Toyoda Automatic Loom Works Ltd. (której nazwa została 2001 roku zmieniona na Toyota Industries Corporation [TICO]) i zdobył pierwsze zawodowe szlify jako pracownik Działu Inżynierii Produkcji na Wydziale Samochodowym. W 1988 roku awansował na stanowisko Menedżera, a 11 lat później Dyrektora Generalnego Wydziału Samochodowego.

W roku 2006 został Dyrektorem Zarządzającym TICO pełniąc jednocześnie funkcję Prezesa Izumi Machine Manufacturing Corporation - firmy zależnej od TICO specjalizującej się w produkcji i sprzedaży części samochodowych oraz maszyn. W lutym 2008 powrócił do pracy w fabryce TICO nadzorując działalność Departamentów Kontroli Produkcji oraz Inżynierii Produkcji w Wydziale Silników.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Metalsprzęt.pl
SHOT BLASTING Sp. z o.o. Sp. k.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Galwan Sp. z o.o.
 Galvanta UAB
3M Poland Sp. z o.o.