Premier Słowacji Robert wyraził opinię, że chciałbym aby jak najszybciej doszło do porozumienia w fabryce Volkswagen Slovakia, w której większość pracowników bierze udział w strajku. '/>
slovakiaPremier Słowacji Robert wyraził opinię, że chciałbym aby jak najszybciej doszło do porozumienia w fabryce Volkswagen Slovakia, w której większość pracowników bierze udział w strajku.

Dzień wcześniej w poniedziałek podczas spotkania Grupy Wyszehradzkiej powiedział natomiast: - Nie mogę zrozumieć naszych zachodnich przyjaciół, kiedy ich pytam, dlaczego pracownik w Bratysławie, w firmie, która ma najwyższą jakość, wysoką wydajność, produkuje luksusowe samochody, może mieć pensję niższą o pół lub o dwie trzecie od robotnika w tej samej firmie 200 km na zachód, w którym pracownik ma niższą jakość, niższą wydajność i wytwarza produkty niższej jakości?.

- Zdaję sobie sprawę, że muszą być różnice w płacach, ale myślę, że ludzie mają prawo żądać wyższych wynagrodzeń. Dlatego uważam tę sprawę za uzasadnioną do negocjacji. Nie mogę się jednak wypowiedzieć się na temat, jak powinny rosnąć płace i o ile.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Georg Utz Sp. z o.o.
Paks'D Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.
SHOT BLASTING Sp. z o.o. Sp. k.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
IceTech Polska Sp. z o. o.