Reklama
Reklama
Reklama
Baza dostawców Przetwórstwo tworzyw sztucznych Rozdmuch Magnetix-Gorszwa Sp. J. Centrum Laminatów Tekstylnych
Magnetix-Gorszwa Sp. J. Centrum Laminatów Tekstylnych PDF Wyślij Drukuj
20 lutego 2018
Informacje o firmie

alt

Jesteśmy krajowym liderem w zakresie świadczenia usług klejenia tekstyliów pianką poliuretanową oraz klejem poliuretanowym działającym na rynku od początku lat 90’. Posiadamy nowoczesny park maszynowy przystosowany do laminowania płomieniowego i klejowego, krojenia i wytłaczania laminatów oraz szwalnię dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom kompleksowość usług przy produkcji tekstylnych komponentów.  W celu zapewnienia odpowiedniej jakości produktów i usług w 2004 wdrożyliśmy certyfikat zgodności Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001 TUV. We wrześniu 2013 roku firma uzyskała certyfikat TS 16949.

Możliwości produkcyjne

 

Laminacja płomieniowa
Technologia polega na łączeniu materiału z pianką poliuretanową lub polietylenową. Sklejanie materiałów w takim procesie odbywa się poprzez działanie płomienia na piankę, powodując wytopienie kleju łączącego warstwy materiału. Nasz park maszynowy pozwala nam na produkowanie laminatów o szerokości do 208 cm i do 16 mm grubości.
Laminacja klejowa HOT-MELT
Laminowanie klejowe, w odróżnieniu od płomieniowego, pozwala na łączenie materiału bez użycia pianki jako środka klejącego.
W tej grupie technologii wyróżniamy między innymi laminowanie typu hot-melt. Jest to najbardziej nowoczesny oraz w pełni kontrolowalny proces. Wykorzystywany jest tutaj klej reaktywny, który przed procesem laminowania jest już rozgrzany i poprzez grawerowany walec nanoszony na łączone materiały. Dzięki temu klej jest idealnie równomiernie rozłożony, a powstały układ tekstylny nie jest poddawany obróbce termicznej oraz w żaden sposób nie zmieniają się jego właściwości fizyczne jak grubość czy sztywność. Klej jaki używamy do laminacji posiada certyfikat Oeko Pass, a zatem jest nietoksyczny oraz bezpieczny dla zdrowia i środowiska.
Automatyczna krojownia
Kroimy tkaniny i dzianiny, materiały techniczne, dekoracyjne, laminaty oraz różnego rodzaju pianki. Automatyczna krojownia jest maszyną nowej generacji, przystosowaną do pracy z systemem komputerowego sterowania produkcją.
Wygrzewanie W. Cz.
Nasz park maszynowy firmy REG, dzięki stołom roboczym o wymiarach 200 x 120 cm oraz maszynie o mocy 40 kW, umożliwia wygrzewanie rożnego rodzaju termoplastycznych materiałów do rozmiarów 100 x 160 cm oraz laminatów piankowych.
Głównym zastosowaniem zgrzewarek o wysokiej częstotliwości jest łączenie ze sobą bądź formowanie materiałów, a także wytłaczanie wzorów i logotypów w celu spersonalizowania finalnego produktu firmowym znakiem.
Szwalnia
Działalność zakładu skupia się przede wszystkim na przeszywaniu dzianin, tkanin i sztucznych materiałów m.in. dla branży motoryzacyjnej, odzieżowej czy meblowej, ale obejmuje również bardziej skomplikowany asortyment.


IATF 16949
tak
ISO 9001
tak
ISO 14001
nie
OHSAS 18001 / PN-N-18001
nie
Dane teleadresowe
Osoba kontaktowa:Igor Marczak
Adres:Kaczeńcowa 18Adres c.d.:brak
Miasto:ŁódźWojewództwo:Łódzkie
Kod pocztowy:91-214Kraj:Polska
 
telephone icon Telefon:+48 42 683 18 40
telephone icon Tel. komórkowy:+42 531 324 321
 
E-mail kontaktowy magnetix@magnetix.pl; igormarczak@magnetix.pl
Strona www http://www.magnetix-lamination.com