Banner
Banner
Banner
Harald Krüger nie będzie ubiegał się o drugą kadencję na stanowisku Prezesa Zarządu BMW AG PDF Print E-mail
Written by BMW   
Wednesday, 10 July 2019 14:15
bmw logoPrezes Zarządu BMW AG Harald Krüger poinformował 5 lipca br., że nie będzie ubiegał się o drugą kadencję na obecnie piastowanym stanowisku. Prezes Rady Nadzorczej dr Norbert Reithofer wyraził całkowite zrozumienie i szacunek wobec tej decyzji.
 
Zarząd przedsiębiorstwa zajmie się kwestią wyboru następcy podczas kolejnego spotkania planowanego na 18 lipca 2019 r.

Prezes Zarządu BMW AG Harald Krüger poinformował dziś, że nie będzie ubiegał się o drugą kadencję na obecnie piastowanym stanowisku. Prezes Rady Nadzorczej dr Norbert Reithofer wyraził całkowite zrozumienie i szacunek wobec tej decyzji. Zarząd przedsiębiorstwa zajmie się kwestią wyboru następcy podczas kolejnego spotkania planowanego na 18 lipca 2019 r. Do czasu podjęcia decyzji Harald Krüger pozostanie na stanowisku Prezesa Zarządu BMW AG.

- Jestem zawodowo związany z BMW Group od ponad 27 lat. Po ponad dziesięciu latach w Zarządzie spółki, w tym ponad czterech na stanowisku Dyrektora Zarządzającego BMW Group, chciałbym poszukać nowych wyzwań zawodowych, które pozwoliłyby mi wykorzystać moje zróżnicowane, międzynarodowe doświadczenie zawodowe w nowych projektach i wyzwaniach - zakomunikował Krüger. - Ostatnia dekada przyniosła ogromne zmiany w branży motoryzacyjnej, a skala transformacji w tym okresie jest większa niż w poprzednim trzydziestoleciu. Wymagało to wytężonej pracy każdego pracownika firmy. Chciałbym osobiście podziękować każdej osobie zaangażowanej w te działania. Uważam za niezwykłe wyróżnienie możliwość pracy w tak wspaniałym zespole i szansę ustalenia dla BMW Group kursu na pełną sukcesów przyszłość w okresie najpoważniejszych przemian branży -.

- W okresie ostatniego ćwierćwiecza Harald Krüger dowiódł niezachwianego poświęcenia dla BMW Group na wszystkich zajmowanych stanowiskach. Chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność za jego ogromny osobisty wkład i zaangażowanie. Mam całkowite zrozumienie i szacunek wobec jego decyzji oraz planów na przyszłość - mówi dr Norbert Reithofer, Prezes Rady Nadzorczej.

Harald Krüger objął stanowisko Prezesa Zarządu BMW AG po dr. Norbercie Reithoferze 13 maja 2015 r. Pod jego kierownictwem firma zaprezentowała strategię NUMBER ONE > NEXT pozwalającą BMW Group na aktywne kształtowanie zmian w branży i kierowanie się w stronę zrównoważonej mobilności w przyszłości. Przy największej w historii firmy liczbie wprowadzanych na rynek modeli i dostarczanych pojazdów firma systematycznie rozwijała strategię elektromobilności. Do roku 2023 na drogach będzie można spotkać 25 zelektryfikowanych modeli pojazdów BMW Group.

Jako prezes Harald Krüger zwiększył znaczenie strategicznej współpracy z innymi podmiotami, zwłaszcza w zakresie przełomowych rozwiązań technologicznych, takich jak te umożliwiające wysoki stopnień automatyzacji jazdy. Prócz tego BMW Group skutecznie zgromadziła oferowane usługi w zakresie mobilności w jednym podmiocie o nazwie YOUR NOW. Także globalna pozycja przedsiębiorstwa staje się coraz korzystniejsza, gdyż BMW Group jako pierwsza firma międzynarodowa będzie zdolna zwiększyć swój pakiet udziałów w chińskiej spółce joint venture BMW Brilliance Automotive do 75 proc.

- BMW Group to wyjątkowe przedsiębiorstwo łączące bogate tradycje, wspaniały duch przewodnictwa oraz pasję do wprowadzania innowacji. W ostatnich latach obraliśmy dla BMW Group strategiczny kurs na pełną sukcesów przyszłość. To pracownicy na całym świecie są największą siłą przedsiębiorstwa. Razem dążą do budowania mobilności jutra i jestem pewny, że odniosą sukces, kształtując najbliższą i bardziej odległą przyszłość branży motoryzacyjnej - powiedział Harald Krüger.