Banner
Banner
Banner
Porozumienie płacowe w spółce Adient Seating Poland w Bieruniu PDF Print E-mail
Written by NSZZ Solidarność   
Friday, 05 July 2019 15:05
2 lipca br. Solidarność działająca w spółce  Adient Seating Poland w Bieruniu podpisała z pracodawcą porozumienie płacowe. Zgodnie z zapisami tego dokumentu stawki godzinowe wzrosną o 1,7 zł brutto ,
 
Oznacza to miesięczną podwyżkę płac zasadniczych o blisko 300 zł.

Jak informuje Tomasz Sztelak, przewodniczący zakładowej Solidarności podwyżkami objęci zostaną pracownicy bezpośrednio i pośrednio związani z produkcją, którzy przepracowali w firmie co najmniej rok. W praktyce będzie to większość spośród liczącej 500 osób załogi spółki. Wyższe wynagrodzenia wraz z wyrównaniem za maj i czerwiec wpłyną na konta pracowników firmy wraz z wynagrodzeniem za lipiec. Równocześnie otrzymają oni jednorazową nagrodę wynoszącą 200 zł brutto.

Podczas rozmów uzgodniono także korzystniejsze dla pracowników zasady przyznawania premii frekwencyjnej wynoszącej 100 zł miesięcznie. Zgodnie z nimi premia będzie się należała pracownikowi, który przepracuje cały miesiąc bez ani jednego dnia na zwolnieniu lekarskim. Do tej pory pracownik, który przebywał na L4 dłużej niż 5 dni w miesiącu, tracił premię za pół roku. Oprócz tego osoby, które nie będą chorowały przez cały rok, otrzymają dodatkowy bonus.

Spółka Adient Seating Poland w Bieruniu produkuje fotele samochodowe.