Banner
Banner
Banner
Solaris zrealizuje dostawę 26 autobusów CNG dla Bielska-Białej PDF Print E-mail
Written by PKS Bielsko-Biała SA   
Thursday, 04 July 2019 10:15
sse W siedzibie PKS Bielsko-Biała SA podpisana została umowa na dostawę 26 fabrycznie nowych, ekologicznych autobusów marki Solaris napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG).

W uroczystości podpisania umowy udział wzięli: Wójtowie Gmin wchodzących w skład Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego, Radosław Ostałkiewicz - Przewodniczący Zarządu Związku, Andrzej Płonka - Starosta Bielski, przedstawiciele bielskiego PKS-u oraz firmy Solaris Bus and Coach S.A.
 
foto03
 
„Dwunastki” spod znaku jamnika trafią na drogi powiatu bielskiego i nie tylko, w dwóch dostawach. Pierwsza z nich, obejmująca 13 sztuk uzupełni tabor rozwijającego się przewoźnika już w czerwcu przyszłego roku. Druga część dostawy zrealizowana zostanie w grudniu. Autobusy klasy „MAXI” o nazwie handlowej Urbino 12 CNG wyposażone w wszelkie udogodnienia dla pasażerów, wycenione zostały przez oferenta na 1 003 000 PLN netto, co daje cenę łączną za popularnie nazywane „garbate jamniki” 32 075 940 PLN brutto. Zgodnie z opiniami portali branżowych przetarg został bardzo dobrze przygotowany, a i cena zaproponowana przez Solarisa jest bardzo dobra.
 
foto08

Warto przypomnieć, że nie tak dawno temu, bo 25 marca bieżącego roku, Zarząd PKS S.A. w Bielsku-Białej podpisał z Województwem Śląskim umowę o dofinansowanie projektu pn. „Rozwój niskoemisyjnego transportu publicznego Powiatu Bielskiego - zakup taboru autobusowego”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020. Wartość projektu wynosi ponad 32 mln zł, a dofinansowanie unijne to aż 22,5 mln zł. Wkład własny PKS S.A w Bielsku-Białej to niespełna 4 mln zł.