Banner
Banner
Banner
Renault i Nissan uruchamiają w Tel Awiwie Laboratorium Aliansu na rzecz Innowacyjności PDF Print E-mail
Written by Renault   
Wednesday, 12 June 2019 12:25
groupe renault logoW nowym laboratorium zostanie wdrożony wyjątkowy model współpracy z izraelskimi start-upami oraz z Izraelskim Urzędem ds. Innowacyjności (Israeli Innovation Authority, IIA).
 
W laboratorium będą opracowywane czujniki do samochodów autonomicznych, rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz big data, uzupełniające prace siostrzanych podmiotów z Doliny Krzemowej w USA i Szanghaju w Chinach. Nowe Laboratorium umożliwi członkom Aliansu rozszerzenie współpracy z izraelskimi start-upami i innymi partnerami zgodnie z modelem otwartej innowacyjności.

Spółki Renault i Nissan ogłosiły uruchomienie wspólnego laboratorium na rzecz innowacyjności w Atidim Park w Tel Awiwie. Będzie ono działało zgodnie z wyjątkowym modelem współpracy z izraelskimi start-upami i z Izraelskim Urzędem ds. Innowacyjności na zasadach wyłączności. Laboratorium Aliansu na rzecz Innowacyjności w Tel Awiwie będzie zajmowało się przede wszystkim czujnikami do samochodów autonomicznych, cyberbezpieczeństwem i systemami big data.

Obecnie Alians we współpracy z izraelskimi start-upami jest zaangażowany w testy i realizację ponad dziesięciu projektów prototypowych na różnych etapach rozwoju, między innymi Apollo Power, Argus, AutoTalks, BrightWay Vision, Electreon, Enigmatos, IRP systems, Karamba, Moodify, Saferide i Upstream.

Lokalizacja laboratorium w Atidim Park umożliwia przeprowadzanie testów badanych rozwiązań (Proof of Concepts) w idealnych warunkach, a także współpracę na potrzeby prototypów w eksperymentalnej, inteligentnej strefie miejskiej w Tel Awiwie. Powierzchnia laboratorium 16002 zapewnia start-upom przestrzeń do testowania technologii z wykorzystaniem prawdziwych samochodów, a także pracę w nowoczesnym biurze, które stanowi dynamiczny ekosystem.

- Ze względu na znaczenie Izraela jako globalnego centrum innowacyjności, w szczególności w obszarze technologii motoryzacyjnych, nowe laboratorium jest dla nas naturalnym etapem działań Aliansu z wykorzystaniem ekosystemu izraelskich start-upów - powiedział Tsuyoshi Yamaguchi, wiceprezes Aliansu ds. inżynieryjnych. - Dzięki współdziałaniu z obiecującymi lokalnymi start-upami, które proponują nowatorskie rozwiązania, zamierzamy opracować szereg kluczowych technologii o ogromnym znaczeniu dla przyszłości mobilności -.

W uroczystości otwarcia laboratorium wzięli udział izraelscy partnerzy: Ron Huldai, prezydent Tel Awiwu-Jafy, Aharon, dyrektor generalny Izraelskiego Urzędu ds. Innowacyjności, dr Shay Sofer, główny specjalista ds. naukowych w izraelskim Ministerstwie Transportu, Meital Lehavi, zastępca burmistrza Tel Awiwu-Jafy ds. komunikacji miejskiej, projektów budowlanych i infrastruktury oraz Ofir Pines, naczelnik Instytutu na rzecz Samorządów na Uniwersytecie Telawiwskim. Ponadto ambasadorzy Francji, Japonii i Unii Europejskiej w Izraelu, Sagi Niv, dyrektor generalny Atidim Park, Gaby Kaminsky, dyrektor CityZone - inteligentnej strefy miejskiej w Tel Awiwie, Avi Kenneth, dyrektor ds. handlowych Carasso Motors - lokalnej spółki importowej, która obsługuje Renault i Nissana oraz wspiera laboratorium i inni przedstawiciele najwyższej kadry zarządzającej partnerskich firm. W skład delegacji Aliansu weszli najwyżsi przedstawiciele członków Aliansu,

w tym Tsuyoshi Yamaguchi, wiceprezes ds. inżynieryjnych, Gaspar Gascon Abellan, zastępca wiceprezesa zarządu Sojuszu ds. rozwiązań inżynieryjnych, Takao Asami, pierwszy wiceprezes Aliansu ds. badań i zaawansowanych rozwiązań inżynieryjnych, Christian Noske, dyrektor ds. inwestycji bezpośrednich funduszu Alliance Ventures oraz Sophie Schmidtlin, dyrektor Aliansu ds. zaawansowanych rozwiązań inżynieryjnych.

- Otwarcie placówki to dla nas kamień milowy, który ma szczególne znaczenie. To dowód rosnącego zaangażowania w izraelski ekosystem, po utworzeniu lokalnego laboratorium na rzecz innowacyjności - powiedział Antoine Basseville, dyrektor Laboratorium na rzecz Innowacyjności w Tel Awiwie. - Jesteśmy głęboko przekonani, że współpraca Aliansu z Izraelskim Urzędem ds. Innowacyjności oraz z władzami miejskimi i z Uniwersytetem w Tel Awiwie przyczyni się do tworzenia kompleksowego ekosystemu mobilności, od inteligentnych miast po obszary działań technologicznych - dodał dyrektor.

Laboratorium będzie kierowało programem Laboratoria Nowatorstwa Technologicznego Izraelskiego Urzędu ds. Innowacyjności. Placówka zaoferuje preferencyjne warunki finansowania dla testów weryfikujących koncepcje izraelskich start-upów, które działają w obszarze inteligentnej mobilności.

Laboratorium współpracuje również blisko z Alliance Ventures, funduszem inwestycji w kapitał podwyższonego ryzyka. W ciągu najbliższych pięciu lat Alliance Ventures planuje zainwestować do miliarda USD w start-upy, firmy technologiczne na początkowym etapie rozwoju i współpracę z osobami utalentowanymi w obszarze przedsiębiorczości. Zrealizowano już pierwszą inwestycję, fundusz Maniv Mobility z siedzibą w Izraelu.

Grono partnerów Laboratorium Aliansu na rzecz Innowacyjności uzupełnia CityZone, nowatorski ekosystem na rzecz inteligentnych projektów miejskich realizowanych w realnych warunkach, z siedzibą w Atidim Park.