Banner
Banner
Banner
Maj 2019: jak inwestowała branża motoryzacyjna w Polsce? PDF Print E-mail
Written by AutomotiveSuppliers.pl   
Monday, 10 June 2019 14:23
sse
W każdym miesiącu w Polsce firmy motoryzacyjne realizują nowe projekty inwestycyjne. Poniżej prezentujemy wybrane projekty z końca zeszłego roku i na początku 2019.

Nowe inwestycje w zakładach Electropoli Poland

Należąca do francuskiej grupy spółka Electropoli Poland, lider w zakresie powłok antykorozyjnych dla motoryzacji, po rezygnacji z budowy zakładu w Tychach wzmocniła pakiet inwestycyjny w istniejących już zakładach.

Nowosolski zakład wzbogacił się o ultranowoczesną, w pełni zrobotyzowaną linie do piaskowania i mycia części z najwyższymi wymaganiami odporności korozyjnej. Linia pracuje już dla nowego projektu Daimlera.

Więcej o inwestycji.

NGK Ceramics otworzyła nową fabrykę czujników NOx Sensor


16 maja. odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. produkującego czujniki NOx. Firma NGK Ceramics Polska sp. z o.o. jest obecna w Polsce od roku 2003.
 
Jej pierwszą działalnością była i jest produkcja filtrów DPF zrobionych z węglika krzemu.

Więcej o inwestycji.

Pierwsza decyzja o wsparciu w Olkuszu dla PLAST-MET Automotive Systems

Kolejną decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji otrzymała firma PLAST-MET Automotive Systems.

Pierwszą decyzję o wsparciu w Olkuszu otrzymała polska firma motoryzacyjna, która się dynamicznie rozwija. Bardzo się cieszymy z tej najnowszej inwestycji - podkreśla Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym..

Więcej o inwestycji.

Katowicka SSE: nowy inwestor - Dominator Exhaust System

Exhaust System będzie kolejnym inwestorem w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. Jest to polska firma działająca w Kaniowie (gmina Bestwina, powiat bielski), która od kilku lat zajmuje się wydechami motocyklowymi i prowadzi testy nowych rozwiązań technicznych.
 
Dominator Exhaust System produkuje wydechy do wszystkich rodzajów motocykli i marek

Więcej o inwestycji.

EJOT: uroczyste otwarcie nowej hali

25 maja br. odbyło się uroczyste otwarcie nowej części zakładu EJOT Polska. Jest to już drugi etap rozbudowy, zrealizowany w 2 lata po ukończeniu pierwszego.
 
Nowy zakład w Ciasnej ma powierzchnię prawie 7000 m2. W nowo otwartej hali odbywać się będzie produkcja elementów dla przemysłu motoryzacyjnego.

Więcej o inwestycji.