Banner
Banner
Banner
Dam-Rob: nowa hala producyjna na 25 lat istnienia firmy PDF Print E-mail
Written by Dam-Rob   
Monday, 10 June 2019 09:08
dam rob_logo7 czerwca 2019 r. w Zalewie (woj. warmińsko-mazurskie) została oficjalnie oddana do użytku nowa hala produkcyjna firmy DAM-ROB.
 
Wydarzenie zbiegło się z 25-leciem działalności tego uznanego producenta specjalistycznych opakowań dla sektora motoryzacyjnego. Ćwierćwiecze to doskonała okazja aby przybliżyć osiągnięcia firmy DAM-ROB.
 
Firma Dam-Rob Sp. z o.o. w Zalewie powstała w 1994 roku, w okresie dynamicznej transformacji jaką przechodziła Polska w latach 90-tych XX wieku. Początkowo wykonywała różne zlecenia, m.in. wytwarzano okucia meblowe a także elementy dla branży konstrukcji stalowych. Wkrótce po rozpoczęciu działalności pozyskano pierwsze zlecenia z branży motoryzacyjnej - palety do transportu opon dla firm Michelin i Bridgestone. W 1996 roku Dam-Rob rozpoczął współpracę z firmą Conteyor, wykonując dla nich konstrukcje stalowe i montaż finalny wkładów tekstylnych tejże firmy. Od tego czasu zaczęły napływać kolejne zamówienia z sektora motoryzacyjnego.
 
32

Ciągły wzrost zamówień spowodował podjęcie decyzji o powiększeniu mocy produkcyjnych. Jeszcze w 1996 roku została utworzona spółka Tres Sp. z o.o. w Pasłęku jako drugie miejsce produkcyjne. W ciągu kilku lat powierzchnia produkcyjna w tym miejscu okazała się zbyt mała by sprostać realizacji zamówień, dlatego Tres w 2001 r. przeniósł działalność do zmodernizowanej hali o powierzchni 10 tys. m2, dedykowanej pod produkcję specjalistycznych opakowań z metalu do komponentów i części branży motoryzacyjnej. Tym samym obie spółki w Zalewie (DAM-ROB) i w Starym Polu (TRES) posiadały łączną powierzchnię produkcyjną wynoszącą 16 tys. m2. W 2005 r. w związku z przeniesieniem produkcji w Zalewie do innej lokalizacji, w tym mieście, uzyskano kolejne 4 tys. m2 powierzchni. Dwa lata później nastąpiło połączenie obu spółek, w wyniku czego powstał DAM-ROB S.A. z dwoma miejscami produkcji (Zalewo i Stare Pole). Kryzys 2009 roku spowodował częściowe wygaszenie zakładu w Starym Polu, a następnie jego zamknięcie.
 
DAM-ROB

Od roku 2010 firma DAM-ROB koncentruje wszystkie swoje działania na uzbrojeniu i rozbudowie miejsca produkcyjnego Zalewo. W 2012 roku powstaje hala laser do wycinania blach i laser do obróbki profili. W 2013 rozbudowano magazyn składowania stali. Kolejna hala montażowa pojemników robotycznych wraz z dwoma gniazdami pomiarowymi zostaje oddana do użytku w 2015 roku. Do nowego pomieszczenia przeniesiono również cała powiększona produkcje elementów z poliuretanu.

Najnowsza inwestycja to hala o powierzchni 20 tys. m2. - Dzięki tej inwestycji nasze moce produkcyjne wzrosną o 40 proc. - mówi Włodzimierz Zdunek, prezes DAM-ROB Sp. z o.o. sp.k. - Nasze 25 lat istnienia to droga poszukiwania, a później umacniania własnej tożsamości na rynku. Przez te ćwierczwiecze nie tylko budowaliśmy nasza pozycję rynkową, ale umacnialiśmy zaufanie ludzi do naszych poczynań. Zaufanie nie tylko klientów, ale głównie zaufanie ludzi, załogi tworzącej ten zakład. Załogi, która udowodniła swoja jakość, kompetencje wyrażoną w każdym produkcie finalnie opuszczającym ten zakład. Dobrym, funkcjonalnym opakowaniu.

Dam-Rob Sp. z o.o. Sp. k. specjalizuje się w projektowaniu i produkcji specjalistycznych rozwiązań magazynowo-transportowych. Wytwarzane w Zalewie opakowania zabezpieczają transportowane części, podzespoły oraz elementy składowe samochodów i maszyn w drodze od producenta do finalnego odbiorcy. Wśród klientów spółki są zarówno światowe koncerny motoryzacyjne jaki dostawcy I rzędu.

Aktualnie DAM-ROB zatrudnia 250 pracowników.