Banner
Banner
Banner
SSE Starachowice: decyzja o wsparciu dla KZO PDF Print E-mail
Written by SSE Starachowice, Echo Dnia, AutomotiveSuppliers.pl   
Thursday, 06 June 2019 09:10
Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” Spółka Akcyjna inwestuje w Koneckie Zakłady Odlewnicze, spółkę ze 130-letnią tradycją, uznaną na krajowym i zagranicznych rynkach, produkującą i sprzedającą wyroby kanalizacyjne z żeliwa szarego.

Właśnie wydała kolejną decyzję o wsparciu inwestycji dla Koneckich Zakładów Odlewniczych.
kzo wsparcie
W 2019 roku mija 130 lat od momentu kiedy pierwsze zakłady odlewnicze powstały w Końskich. Kontynuatorem tej tradycji odlewniczej są obecnie Koneckie Zakłady Odlewnicze, których korzenie sięgają 1889 roku. Jest to jeden z najstarszych zakładów produkcyjnych w województwie świętokrzyskim, który coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynkach międzynarodowych. Koneckie Zakłady Odlewnicze w ciągu ostatnich 8 miesięcy otrzymały dwie decyzje o wsparciu procesów inwestycyjnych na kwotę blisko 40 milionów złotych. To pokazuje, że nowe instrumenty wsparcia przedsiębiorców, jakim jest zwolnienie podatkowe jakie przyznaje Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” i wspiera rozwój świętokrzyskich przedsiębiorstw” – mówi Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” Spółka Akcyjna.

Nowa inwestycja obejmie modernizację hal produkcyjnych oraz rozbudowę linii produkcyjnej o nowe, nowoczesne gniazda produkcyjne, ściśle współpracujące z obecną linią technologiczną do produkcji rdzeni, szlifowania, obróbki oraz malowania odlewów.

Maksymalne nakłady inwestycyjne opiewają na blisko 17,5 milionów złotych a w ramach nowej inwestycji, Spółka zatrudni co najmniej 5 nowych pracowników oraz utrzyma zatrudnienie na poziomie 227 etatów.

Konieckie Zakłady Odlewnicze współpracują z sektorem motoryzacyjnym - spółka posiada certyfikat IATF 16949:2016 w zakresie: produkcja odlewów żeliwnych.