Banner
Banner
Banner
Pierwsza decyzja o wsparciu w Olkuszu dla PLAST-MET Automotive Systems PDF Print E-mail
Written by Krakowski Park Technologiczny   
Wednesday, 15 May 2019 12:33
sseKolejną decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji otrzymała firma PLAST-MET Automotive Systems.

Pierwszą decyzję o wsparciu w Olkuszu otrzymała polska firma motoryzacyjna, która się dynamicznie rozwija. Bardzo się cieszymy z tej najnowszej inwestycji - podkreśla Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym.
 
image processing20190513-12327-19fpasn
 
W ramach planowanej inwestycji firma PLAST-MET Automotive Systems. sp. z o.o. wybuduje w Olkuszu drugi zakład, co pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego przedsiębiorstwa poprzez automatyzację, robotyzację, informatyzację procesów technologicznych, organizacyjno- zarządzających, ewidencyjnych i kontrolę. W zakładzie produkowane będą części i akcesoria do pojazdów silnikowych - w tym przede wszystkim do samochodów osobowych - oraz narzędzia do wytwarzania części i akcesoriów samochodowych. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 39.099.000,00 zł.

Jest to 14. decyzja o wsparciu wydana w tym roku i 19. od momentu wejścia w życie przepisów Polskiej Strefy Inwestycji. W tym roku przedsiębiorcy zadeklarowali już ponad 750 milionów nakładów inwestycyjnych.