Banner
Banner
Banner
UOKiK: kampania naprawcza samochodów marki Mercedes PDF Print E-mail
Written by UOKiK   
Tuesday, 14 May 2019 17:09
uokik_new_logo Przedsiębiorca Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Mercedes,    pojawiła się awaria.
 
W samochodach marki Mercedes, typ 470 (Klasa X), wyprodukowanych w Niemczech, światło wnęki na nogi po stronie kierowcy może się poluzować z uchwytu. W takiej sytuacji jest ono utrzymywane tylko poprzez przyłączony przewód i może się zaklinować pomiędzy pedałem hamulca i okładziną wnęki na nogi. W zależności od pozycji zaklinowania może to skutkować tym, że pedał hamulca nie będzie mógł całkowicie powrócić do swojej pierwotnej pozycji. W takiej sytuacji światła hamowania są stale włączone i inni uczestnicy ruchu drogowego nie mogą rozpoznać, czy rzeczywiście ma miejsce proces hamowania. W zależności od pozycji, w której może być zaklinowane światło i wpływu na drogę pedału mogą nastąpić opóźnienia hamowania o różnym stopniu intensywności. Wskutek nieprzerwanego hamowania nie można zatem wykluczyć pogorszenia sprawności układu hamulcowego, a nawet dłuższej drogi hamowania. Może to zwiększać ryzyko wypadków.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 225 pojazdów.

Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu przeprowadzenia stosownej naprawy.