Reklama
Reklama
Reklama
Brökelmann Polska rozpoczął budowę nowego zakładu w Opolu PDF Drukuj Email
Źródło: Brökelmann Polska, AutomotiveSuppliers.pl   
12/04/2019 12:25
Brokelman111 kwietnia br. na terenie inwestycyjnym przy ul. Arki Bożka w Opolu, odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty - symbolicznego rozpoczęcia budowy nowego zakładu produkcyjnego firmy Brökelmann Polska sp. z o.o.
 
W uroczystości wzięli udział, między innymi: Elmar Zaβenhaus - Prezes Brökelmann Aluminiumwerk w Ense (Niemcy) i Brökelmann Polska w Opolu, Matthias Kessel-Knauf - Prezes Zarządu Knauf InterferBirgit Fisel-Rösle - Konsul Republiki Federalnej Niemiec, Arkadiusz Wiśniewski - Prezydent Miasta Opole, Maciej Badora - Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Piotr Regeńczuk - Kierownik Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera przy Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki.
 
0
W ramach I etapu inwestycji powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni około 17 tys. m2 i biurowiec o powierzchni ok. 2,6 tys.m2 wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zakończenie I etapu planowane jest na listopad/grudzień 2019 r.  Jeszcze w tym roku, firma planuje zatrudnić co najmniej kilkadziesiąt osób.
 
Dzięki budowie własnego zakładu i inwestycji w nowoczesny park maszynowy, Brökelmann Polska zwiększy swoje moce produkcyjne i będzie mógł być bezpośrednim dostawcą profili aluminiowych dla wiodących producentów samochodów klasy premium.
 
Brökelmann Polska uzyskała w grudniu 2018 r. decyzję o wsparciu z Wałbrzyskiej SSE INVEST-PARK. Wygrała przetarg na zakup działki o powierzchni 5,8 ha z Miasta Opole, a w styczniu 2019 r. formalnie zakupiła teren inwestycyjny.

Brökelmann Polska działa na polskim rynku od 1997 r. Od 2011 r. ma siedzibę w Opolu, aktualnie wynajmuje hale na terenie Opolskiego Centrum Logistycznego.

Brökelmann Polska jest spółką córką FWB Aluminiumwerk z siedzibą w Ense (Niemcy) i wraz z nią należy do grupy Knauf Interfer.