Reklama
Reklama
Reklama
Wchodzimy na wyższy poziom - program rozwoju liderów produkcji PDF Drukuj Email
Źródło: Nexteer Automotive Poland   
12/04/2019 14:32
asr logo2Myśląc o rozwoju naszych pracowników, w roku 2017 zadaliśmy sobie w Nexteer pytanie: co jest najważniejsze w życiu? Nie tylko w sferze zawodowej, ale i w życiu prywatnym?

Po wielu przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że jedną z najważniejszych rzeczy jest poczucie spełnienia - piszą Teresa Sielawa we współpracy z Kamilem Stefańskim i Robertem Trzcionką (Nexteer Automotive Poland), Automotive Suppliers.pl Review nr 1 (44), s. 52-54.
 
Nexteer
 
Każdy z nas, bez względu na stanowisko i miejsce w organizacji, zasługuje na to, aby realizować się w pracy, którą wykonuje. Być odpowiedzialnym za swój obszar, mieć poczucie, że jest się częścią czegoś wielkiego. Myśląc o stanowiskach liderów, kierowników w obszarze produkcji - która jest sercem każdej fabryki - zastanowiliśmy się co należy zrobić, aby liderom „chciało się chcieć” i jak sprawić, by czuli inspirację, gdy rozpoczynają i kończą każdy dzień pracy.

Zacznijmy od postawienia pytania: „Dlaczego”? (podstawą do utworzenia programu rozwojowego była inspiracja Simon’a Sinek’a, który pytanie to sugeruje postawić na początku każdego procesu biznesowego).

Ustalenie naszego wewnętrznego „Dlaczego” było pierwszym krokiem do zadania sobie pytania: Dlaczego powinienem wejść na wyższy poziom zarządzania? Na specyficznym rynku pracy, jakim jest branża motoryzacyjna, możemy mówić o dynamicznie zmieniających się warunkach, trudnym rynku pracy, rynku pracownika, wzmożonych wymaganiach klientów, nacisku właścicieli na optymalizację kosztów itd. I tu rzeczywiście widać potrzebę stworzenia przywództwa dopasowanego do realiów obecnego biznesu. Ale tak naprawdę najważniejsze jest to, żeby być liderem takim, jakiego chciałoby się mieć. Aby się nim stać, budowanie procesu rozwojowego rozpoczęliśmy od głębokiej analizy zakresu obowiązków i wymagań nie tylko „tu i teraz”, tylko tych, które są przed nami. Na podstawie wymagań (twardych i miękkich), określiliśmy wspólnie z Dyrektorami Produkcji, Dyrektorami Zakładu, Kierownikami Produkcji, Team Leaderami oraz HR Business Partnerami kluczowe kompetencje na stanowiskach Team Leader; Kierownik Produkcji, Dyrektor Produkcji.

Określiliśmy także dwie grupy celów - cele strategiczne oraz operacyjne.

CEL STRATEGICZNY
• Zwiększenie efektywności menedżerskiej kierowników wszystkich szczebli Pionu Produkcji ze szczególnym uwzględnieniem grupy team leaderów.

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu w elektronicznym wydaniu AutomotiveSuppliers.pl review Nr 1/2019