Reklama
Reklama
Reklama
Porozumienie płacowe w Nexteer Automotive Poland PDF Drukuj Email
Źródło: NSZZ Solidarność   
11/04/2019 12:10
sseNawet o ponad 600 zł brutto wzrosną w tym roku miesięczne wynagrodzenia w spółce Nexteer Automotive Poland. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 28 marca br.
 
Podczas rozmów z pracodawcą pozostałe zakładowe organizacje związkowe poparły postulaty zgłoszone przez Solidarność.
 
Płace zasadnicze większości pracowników wzrosną o ok. 250 zł miesięcznie, dzięki temu, że stawka godzinowa wzrośnie o 1,5 zł. Podwyżki obejmą osoby, które pracują w spółce dłużej niż 3 lata. Zgodnie z porozumieniem istotnym składnikiem wynagrodzenia w Nexteer ma być dodatek stażowo-frekwencyjny. Dla pracownika z co najmniej rocznym stażem wyniesie on 80 zł miesięcznie, ale za każdy kolejny rok pracy w spółce ten dodatek będzie rósł o 20 zł. To oznacza, że w przypadku pracownika z 20-letnim stażem ten dodatek wyniesie 460 zł miesięcznie. Ponadto związkowcy uzgodnili z pracodawcą, że minimalne stawki godzinowe zostaną podniesione z 16 zł do 17 zł brutto. Podwyżki w tej wysokości, czyli ok. 160 zł miesięcznie otrzymają pracownicy, którzy pracują w spółce krócej niż trzy lata.
 
Płace zasadnicze w spółce wzrosły od marca, natomiast dodatek stażowo-frekwencyjny wprowadzony zostanie 1 czerwca. Te rozwiązania obejmują pracowników produkcyjnych i zatrudnionych pośrednio przy produkcji, czyli ok. 1 300 osób. Wynagrodzenia pracowników biurowych wzrosną od 1 czerwca o 4 proc.
 
Nexteer Automotive Poland produkuje układy kierownicze. W zakładach w Tychach i w Gliwicach zatrudnia ok. 1 500 pracowników.