Reklama
Reklama
Reklama
Jubileuszowy Volkswagen Touareg z Bratysławy PDF Drukuj Email
Źródło: VW Slovakia, AutomotiveSuppliers.pl   
09/04/2019 12:16
slovakiaNa początku kwietnia 2019 r. milionowy egzemplarz Volkswagena Touarega zjechał z linii montażowej największego słowackiego producenta samochodów, fabryki Volkswagen Slovakia w Bratysławie.
 
Jest to pierwszy SUV, którego produkcję uruchomiono w tym kraju. Auto eksportowane jest na cały świat już od 17 lat. Milionowy samochód zostały uroczyście zaprezentowany przez pracowników zaangażowanych w jego produkcję.
 
touareg

- Milion egzemplarzy Volkswagen Touareg udowodniły naszą wiedzę techniczną i kompetencje, które dostarczamy poprzez nasze produkty klientom na całym świecie. Z tej okazji chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym pracownikom, którzy wzięli udział w tym procesie - powiedział dr Schmidt. Oliver Grünberg, Przewodniczący Rady Dyrektorów i Członek Rady Dyrektorów ds. Technicznych w Volkswagen Slovakia.

Zakład Volkswagen Slovakia Bratislava produkuje średniej wielkości SUV-y Volkswagena jako jedyny zakład na świecie. Uruchomienie produkcji SUV-ów w Bratysławie w czerwcu 2002 roku weszło do historii fabryki jako największy projekt inwestycyjny, który zapewnił tysiące nowych miejsc pracy.

W fabryce w Bratysławie wytwarzane są SUVy (Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8 i Porsche Cayenne) oraz małe miejskie auta (Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii oraz ŠKODA Citigo).