Reklama
Reklama
Reklama
UOKiK: kampania naprawcza samochodów marki Nissan PDF Drukuj Email
Źródło: UOKiK   
10/04/2019 16:34
uokik_new_logo NISSAN SALES CEE Kft. Sp. z o.o., Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Nissan,  pojawiła się awaria.
 
W samochodach Nissan, Qashqai (J11) wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii zamontowano nieodpowiedni i niezatwierdzony alternatywny kondensator ceramiczny w sterowniku silnika wentylatora, który mógłby spowodować zwarcie i uszkodzenie wentylatora chłodnicy. W samochodzie użytkowanym w takim stanie temperatura cieczy chłodzącej silnik może wzrosnąć, w wyniku czego logika ochrony silnika zmniejszy dostępny moment obrotowy, a lampka ostrzegawcza na zestawie wskaźników poinformuje użytkownika o przegrzaniu. W skrajnym przypadku zwarcie elektryczne może spowodować potencjalne niebezpieczeństwo incydentu termicznego.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 926 pojazdów.

Przedsiębiorca zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami pojazdów objętych akcją, w celu weryfikacji, a w razie potrzeby wymiany zespolu wentylatora chłodnicy na część poprawioną.