Reklama
Reklama
Reklama
Nowa fabryka samochodów VW powstanie w Serbii? PDF Drukuj Email
Źródło: Vecernje Novosti, AutomotiveSuppliers.pl   
13/03/2019 16:46
Prawdopodobnie w najbliższych dniach zostanie oficjalnie potwierdzona największa w historii Serbii inwestycja z branży motoryzacyjnej.

Według dziennika "Vecernje Novosti" koncern Volkswagen AG wybrał ten kraj pod nową fabrykę samochodów, w której będą produkowane modele przeniesione z Kvasin (ŠKODA Karoq i SEAT). Pierwsze auta mają zjechać z linii produkcyjnych w 2023 r.

Wartość inwestycji to 1,4 mld euro. Plan inwestycji ma być zatwierdzony przez niemiecki koncern w najbliższych dniach, choć według dziennika "Vecernje Novosti"  to tylko formalność.

W listopadzie 2018 r. rada nadzorcza Volkswagen AG zaakceptowała nowe plany dla poszczególnych zakładów, zakładające zwiększenie zdolności produkcyjne po 2022 roku dzięki nowej fabryce w Europie Wschodniej.

Fabryki w Emden i Hanowerze mają od 2022 roku produkować modele elektryczne. Od 2023 r. Volkswagen Passat, aktualnie produkowany w Emden, zostanie przeniesiony do fabryki ŠKODA w Kvasinach w Czechach, gdzie powstają modele ŠKODA Superb i Kodiaq. Natomiast z Kvasin modele ŠKODA Karoq i SEAT Ateca trafią do nowej wielomarkowej fabryki w Europie Wschodniej.