Reklama
Reklama
Reklama
Kolejny dostawca do elektromobilności będzie działał w Brzegu Dolnym PDF Drukuj Email
Źródło: PCC Rokita SA, AutomotiveSuppliers.pl   
11/03/2019 17:31
sseZarząd PCC Rokita poinformował o podpisaniu w 11 marca  br. z Shandong Shida Shenghua Chemical Group Co. Ltd., umowy dotyczącej inwestycji w zakresie produkcji węglanów organicznych i ich sprzedaży w Europie.

Produkcja węglanów organicznych, mających zastosowanie m.in. do produkcji baterii dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego, która ma zostać zlokalizowana na terenie należącym do PCC Rokita w Brzegu Dolnym.
 
Pierwszy etap projektu miałby obejmować budowę instalacji o zdolności produkcyjnej 20 000 t rocznie. W ramach współpracy strony podejmą także działania umożliwiające określenie możliwości dalszego rozwoju i inwestycji w ramach drugiego etapu projektu, przewidującego produkcję poszerzonego portfolio komponentów do baterii. Szacunkowy koszt pierwszego etapu przewidywany jest na kwotę około 22 mln euro.

Na mocy umowy strony ustaliły m.in. że zostanie utworzona w Polsce spółka do realizacji projektu, Shida udzieli PCC Rokita celowej licencji na korzystanie z technologii produkcji węglanów organicznych, oraz że PCC Rokita dostarczy media konieczne do produkcji węglanów organicznych do spółki celowej.
 
W spółce celowej Shida będzie posiadała 51% a PCC Rokita 49% udziałów, przy czym każdemu ze wspólników będzie przysługiwać na zgromadzeniu wspólników, jak i również w pozostałych organach Spółki celowej, 50% głosów z posiadanych udziałów. Kapitał zakładowy spółki celowej we wstępnej fazie Projektu będzie wynosił 5 mln złotych.