Reklama
Reklama
Reklama
Varroc Lighting System otwiera nowe centrum badań i rozwoju w Polsce PDF Drukuj Email
Źródło: Varroc Lighting System   
08/03/2019 10:27
sseVarroc Lighting System, główny światowy dostawca najnowocześniejszych systemów oświetlenia zewnętrznego i elektronicznego systemu sterowania dla rynku motoryzacyjnego, ogłosił 5 marca br. otwarcie nowego centrum badań i rozwoju w Krakowie.
 
Jest to druga pod względem wielkości inwestycja firmy w Polsce w ciągu ostatnich miesięcy. W trzecim kwartale 2019 roku Varroc planuje otwarcie fabryki w miejscowości Niemce.
grand opening_dc_krakow
Otwarcie nowego centrum badań i rozwoju jest wynikiem naszego strategicznego planu rozwoju na światowym rynku - komentuje Stephane Vedie, Prezes i CEO firmy Varroc. Jesteśmy najlepsi w swojej klasie, jeśli chodzi o rozwój i produkcję, a otwarcie biura w tym miejscu pozwoli nam utrzymać wysoki poziom konkurencyjności.

Według słów Todda Morgana, V-ce Prezesa ds. Prac Rozwojowych nad Produktem w Varroc Lighting Systems, ta lokalizacja pomoże firmie spełniać wymagania dynamicznie zmieniającego się rynku. Jako że rynek oświetlenia samochodowego ciągle ewoluuje, a technologia staje się bardziej złożona, konieczne jest, abyśmy stale powiększali nasz zespół i umiejętności jego członków - stwierdza Morgan. - Otwarcie biura w tym miejscu pozwoli nam na dalsze tworzenie najlepszych jakościowo produktów dla naszych klientów. Oświetlenie błyskawicznie zmienia się w rozbudowany składnik wyposażenia samochodowego. Mechaniczna i optyczna inżynieria dalej będzie odgrywać ważną rolę w naszym rozwoju, aczkolwiek planujemy mocno zwiększyć nasz potencjał w temacie tworzenia elektronicznego sprzętu i oprogramowania. Naszym planem jest zintegrowanie sensorów ADAS z naszymi produktami, co pozwoli nam przyspieszyć wsparcie nadchodzących wielkimi krokami elektrycznych i autonomicznych pojazdów.
 
Biuro o powierzchni 1325 m² pomieści ponad 100 pracowników i będzie odpowiedzialne za tworzenie wszystkich typów technologii oświetlenia motoryzacyjnego dostępnych w portfolio Varroc - od standardowych lamp halogenowych po najbardziej zaawansowane lampy matrycowe i laserowe. W budynku znajdzie się również centrum inżynieryjne mieszczące działy optyki, mechaniki i elektroniki. Biuro ma się również stać centralą dla oddziału globalnych zakupów, pojawią się w nim również działy IT, HR i finansów.
 
Wraz z otwarciem nowego biura w Krakowie Varroc Lighting Systems planuje nawiązanie silnej współpracy i partnerstwa z AGH i Politechniką Krakowską.
 
Cały czas szukamy inżynierów na każdym poziomie rozwoju, mówi Morgan. Celem Varroc jest stworzenie połączenia między wymaganiami rynku a wsparciem, które możemy zaoferować studentom i uniwersytetom. Widzimy w Krakowie potencjał środowiska promującego innowacje.

O VARROC LIGHTING SYSTEMS:

Varroc Lighting Systems to wiodący producent i dostawca innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych i systemów elektronicznych dla samochodów i jednośladów. Firma wprowadza najnowocześniejszą technologię na rynek motoryzacyjny, koncentrując się na bezpieczeństwie, mobilności i stylistyce, stosując wysokiej jakości i konkurencyjne cenowo rozwiązania. Centrala firmy znajduje się w Plymonth, Michingan w Stanach Zjednoczonych. Firma zatrudnia ponad 8 000 pracowników na całym świecie i prowadzi działalność w 17 krajach, dzięki czemu obecna jest na każdym kontynencie, gdzie produkowane są samochody. Varroc Lighting Systems jest głównym członkiem grupy Varroc zajmującej się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej.