Reklama
Reklama
Reklama
Alliance Ventures inwestuje w PowerShare PDF Drukuj Email
Źródło: Renault   
21/02/2019 10:42
alliance renault_nissan_mitsubishi_motors_logo_Alliance Ventures, fundusz kapitału podwyższonego ryzyka Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi, zapowiedział nową inwestycję w PowerShare, chiński startup, który jest operatorem platformy usprawniającej proces ładowania samochodów elektrycznych (EV).

PowerShare jest dostawcą platformy internetowej, która zrzesza kierowców samochodów elektrycznych oraz operatorów punktów ładowania i dostawców energii w celu usprawnienia usługi ładowania. Platforma oparta jest na oprogramowaniu umieszczonym w chmurze, które pozwala dostawcom na bieżąco kontrolować zapotrzebowanie samochodów na dostawę prądu z sieci, a kierowcom umożliwia znalezienie wolnych stacji ładowania.

PowerShare to najnowszy nabytek w portfelu Alliance Ventures. Inwestycja ta wpisuje się w strategię finansowania startupów, które rozwijają systemy najnowszej generacji dla branży motoryzacyjnej.

- Doświadczenie PowerShare wpisuje się w cel Aliansu, który polega na utrzymaniu pozycji lidera rynku samochodów elektrycznych. Trzeba stworzyć solidną sieć infrastruktury w celu szybszego wdrożenia samochodów elektrycznych i usług związanych z nową mobilnością. Mamy nadzieję, że technologie PowerShare nam w tym pomogą. Co więcej, siedziba PowerShare znajduje się w Chinach, co wpisuje się w nasze zainteresowanie rynkiem chińskim jako regionem strategicznym - powiedział François Dossa, dyrektor Alliance Ventures i Open Innovation.

- PowerShare jest startupem, który w ciągu ostatnich czterech lat zdobył bogate doświadczenie w dziedzinie ładowania samochodów elektrycznych dzięki pogłębionej współpracy z krajowymi i zagranicznymi producentami samochodów, operatorami stacji ładowania i producentami punktów do ładowania samochodów. Inwestycja Alliance Ventures pozwoli nam pogłębić i przyspieszyć ekspansję na rynkach wschodzących poprzez rozwój kluczowych technologii i wykorzystanie nowych modeli biznesowych w sektorze e-mobilności. Nie możemy się doczekać dalszego rozwoju PowerShare w ścisłej współpracy z Aliansem Renault-Nissan-Mitsubishi - powiedział Ehan Zhu, założyciel i prezes PowerShare.

PowerShare to już jedenasta inwestycja Alliance Ventures. Poprzednie inwestycje dotyczyły startupów pracujących nad mobilnością jutra z siedzibą w Ameryce Północnej, Europie i Chinach.