Reklama
Reklama
Reklama
Jak inwestowała w ostatnich tygodniach branża motoryzacyjna w Polsce? PDF Drukuj Email
Źródło: AutomotiveSuppliers.pl   
08/02/2019 10:10
sse
W każdym miesiącu w Polsce firmy motoryzacyjne realizują nowe projekty inwestycyjne. Poniżej prezentujemy wybrane projekty z końca zeszłego roku i na początku 2019.

Nowy i "stary" inwestor motoryzacyjny w Katowickiej SSE

Przed świętami bożonarodzeniowymi zostały rozstrzygnięte trzy przetargi na zakup działek w zabrzańskiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dwa z nich dotyczą inwestorów motoryzacyjnych. Ofertę na działkę przy ul. Macieja Wilczka w Zabrzu, wycenioną na 4,5 mln zł, złożyła firma Iron Force z Tajwanu.

Więcej o inwestycji.

Mercedes-Benz Cars zbuduje fabrykę baterii w Jaworze na Dolnym Śląsku


W ramach ofensywy elektromobilności Mercedes-Benz Cars buduje fabrykę baterii elektrycznych w Jaworze na Dolnym Śląsku, rozszerzając tym samym swoją globalną sieć produkcji do dziewięciu fabryk.

Więcej o inwestycji.

Aspöck rozbudował zakład w Kluczborku

W kluczborskiej strefie ekonomicznej w Ligocie Dolnej oddano do użytku nowy biurowiec firmy Aspöck. Nowoczesny budynek ma prawie 1000 metrów kwadratowych.

Więcej o inwestycji.

Korea Electric Terminal inwestuje w Zabrzu

21 stycznia br. w Ratuszu Miejskim prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek przekazał prezydent Zabrza Małgorzacie Mańce-Szulik decyzję o wsparciu udzielonemu inwestorowi. Korea Electric Terminal to firma z branży motoryzacyjnej. Przedstawiciele firmy deklarują, że zainwestują w naszym mieście 90 milionów złotych. Firma stworzy także 250 miejsc pracy.

Więcej o inwestycji.