Reklama
Reklama
Reklama
GROCLIN S.A. sprzedał zakład w Grodzisku Wielkopolskim PDF Drukuj Email
Źródło: Groclin S.A., AutomotiveSuppliers.pl   
05/02/2019 10:10
groclin group logo31 stycznia 2019 r. GROCLIN S.A. sprzedał części aktywów produkcyjnych w Grodzisku Wielkopolskim przy ul. Słowiańskiej 4 oraz część maszyn i urządzeń.

Zbycie aktywów produkcyjnych było konsekwencją realizowanej od kilku miesięcy strategii relokacji produkcji z terytorium Polski do posiadanych przez GROCLIN S.A. fabryk zlokalizowanych na terytorium Ukrainy.
 
Nabywcą jest firma meblarska spółka ADRIANA S.A.  z siedzibą w Kosowiźnie. Przeprowadzonej transakcji towarzyszył transfer części kadry pracowniczej zaangażowanej w produkcję.
 
Łączna wartość transakcji wyniosła 18,2 mln zł netto.

Pomiędzy sprzedającym oraz nabywcą, została również zawarta umowa najmu, która gwarantuje GROCLIN S.A. możliwość kontynuowania działalności w dotychczasowej siedzibie oraz prowadzenie produkcji (poszyć dedykowanej na rynek motoryzacyjny) przy ul. Słowiańskiej 4, z wykorzystaniem potencjału produkcyjnego dostosowanego do aktualnych potrzeb GROCLIN S.A.

Przeprowadzona transakcja pozwoliła na ograniczenie znaczących kosztów redukcji zatrudnienia oraz zamknięcie procedury zwolnień grupowych (zapowiedzianej w sierpniu 2018 r.) i kontynuowanie zatrudnienia pracowników Grupy Kapitałowej GROCLIN w podmiotach z Grupy Kapitałowej ADRIANA S.A.

To już trzecia sprzedaż realizowana przez GROCLIN S.A. w ostatnich kilku miesiącach. W grudniu zeszłego roku za 42,5 mln złotych GROCLIN S.A. sprzedał CADM Holdings LTD (spółką zależną funduszu Abris Mid-Market Fund III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd) 51 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki CADM Automotive Sp. z o.o.

W lipcu tego samego roku spółka zależna Groclin SedisTec GmbH (SedisTec) sprzedała Muhr und Bender KG (MUBEA) aktywa dedykowane do prowadzenia prac rozwojowych w segmencie produkcji siedzeń na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Wartość transakcji wyniosła 2,05 mln euro.