Reklama
Reklama
Reklama
Jelczańska Toyota rośnie - zatrudniono już 250 osób PDF Drukuj Email
Źródło: Toyota Motor Manufacturing Poland   
01/02/2019 17:13
toyota_logo
Przygotowania do masowej produkcji silników hybrydowych w Toyocie w Jelczu-Laskowicach idą pełną parą. Przeprowadzono pierwsze testy, przebudowano fabrykę, a co więcej zatrudniono już ponad 250 nowych pracowników.

Pod koniec listopada 2017 roku Toyota ogłosiła, że w latach 2019-2020 w fabryce Jelczu-Laskowicach rozpocznie produkcję dwóch silników - do napędów konwencjonalnych i hybrydowych.

- Uruchomienie nowych projektów oznaczało całkowitą przebudowę jelczańskiej fabryki. Używany dotychczas sprzęt został zastąpiony zmodernizowanymi maszynami. Obecnie fabryka zakończyła odbiory i instalacje maszyn i urządzeń we wszystkich swoich strefach. Przygotowania do nowej produkcji realizowane są zgodnie z planem, co pokazuje wysoki standard pracy i poziom jakości w naszej firmie  - powiedział Piotr Podgórski, Assistant General Manager.
 DSC6330_na_stronie
Rekrutacja trwa

Nowe zadania wymagają znacznego wzrostu zatrudnienia. Do lipca 2020 zakład chce podwoić liczbę pracowników i zatrudnić ok. 650 osób. Od stycznia 2019 roku ruszył kolejny etap zatrudnienia. - Obecnie firma szuka głównie pracowników utrzymania ruchu  - techników oraz pracowników produkcji do działów odlewni, obróbki, montażu, logistyki oraz do działu jakości. Od kandydatów oczekujemy wykształcenia minimum zawodowego i zdolności manualnych. Wszystkich umiejętności wynikających z zadań danego stanowiska nauczamy m.in. poprzez organizację szkoleń. W naszej fabryce znajdzie się miejsce zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących osób - mówi Magdalena Kaczmarek, Manager Działu Personalnego.
 
Z pracą w fabryce wiąże się też wiele benefitów, m.in. kantyna na terenie fabryki, dodatkowa opieka medyczna dla wszystkich pracowników, korzystne ubezpieczenie grupowe, nagrody finansowe, imprezy integracyjne i świąteczne, a także dofinansowane dojazdy do pracy.