Reklama
Reklama
Reklama
Budowa fabryki Hengst Filter Polska rozpoczęta PDF Drukuj Email
Źródło: Metroplan, AutomotiveSuppliers.pl (fot. Gmina Rawicz)   
01/02/2019 14:25
sse1 lutego 2019 roku w Kątach niedaleko Rawicza (wielkopolskie) miało miejsce uroczyste wbicie łopaty pod budowę fabryki spółki Hengst Filter Polska.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele inwestora, Wałbrzyskiej SSE INVEST-PARK, reprezentanci władz lokalnych, przedstawiciele firm Metroplan i Ambit oraz prasy.
hengst rawicz_2019_02
Rozpoczęcie produkcji i oddanie fabryki filtrów do użytku planowane jest jeszcze w tym roku. Docelowo inwestycja wiąże się z utworzeniem 300 nowych miejsc pracy.

To już trzecia inwestycja firmy Hengst w Polsce. W kwietniu  2018 r. Gogolinie (Opolskie) w podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) został oficjalnie otwarty zakład Hengst Filtration Poland Sp. z o.o. Zakład modułów do zarządzania płynami ma docelowo zatrudnić 150 osób. Pierwszy z zakładów Hengst działa od 2015 r. w Gostyniu (Wielkopolskie), gdzie produkowane są wkładki filtrowe.
hengst rawicz
W przypadku  inwestycji w Kątach i w Gogolinie głównym projektantem jest firma Metroplan Polska, która bierze udział we wszystkich etapach realizacji projektu, takich  jak: uzyskanie pozwolenia na budowę czy późniejszą kontrolę inwestycji.

Ceremonia wbicia łopaty jest zwieńczeniem miesięcy ciężkiej pracy, współpracy głównego projektanta i generalnego wykonawcy, którym w przypadku tej inwestycji jest firma Ambit, inwestora, a także władz lokalnych i przedstawicieli WSSE INVEST-PARK.