Reklama
Reklama
Reklama
Rezygnacja Prezesa PAIH PDF Drukuj Email
Źródło: PAIH   
09/01/2019 18:00
PAIH grupa_PFRRada Nadzorcza Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) przyjęła dziś rezygnację Tomasza Pisuli i odwołała go z funkcji Prezesa Zarządu.

Rezygnacja prezesa zarządu jest wynikiem zakończenia z sukcesem trwającego od września 2016 r. procesu reformy polskiej dyplomacji gospodarczej, za który odpowiedzialny był prezes Tomasz Pisula. W tym czasie przekształcono Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w instytucję, która w ramach grupy Polskiego Funduszu Rozwoju zaczęła systemowo wspierać polskich przedsiębiorców na rynkach międzynarodowych.

- Cieszę się, że w ciągu zaledwie 28 miesięcy udało się nam uruchomić sieć 70 biur handlowych na całym świecie oraz wdrożyć szereg inicjatyw aktywizujących polskich eksporterów. Równolegle, w latach 2017 i 2018 PAIH osiągnęła rekordowe wyniki w wartości pozyskanych dla Polski inwestycji zagranicznych, przekraczając 2 miliardy euro rocznie. Przyszedł czas na nowe wyzwania - powiedział Prezes Tomasz Pisula dziękując Radzie Nadzorczej za współpracę i wsparcie realizowanych w spółce projektów.