Reklama
Reklama
Reklama
Nowy inwestor w Grudziądzu PDF Drukuj Email
Źródło: Biuro Prezydenta Grudziądza   
10/01/2019 10:14
sseW Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Sp. z o.o. 18 grudnia 2018 r. odbył się przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Grudziądzu przy ul. Droga Kurpiowska.

Grunt nabył Panattoni Europe Sp. z o.o.

PDC Industrial Center 107 Sp. z o.o. ma wybudować halę przemysłową w naszym mieście dla norweskiej firmy Iritula Sp. z o.o. (jest to powołana w Polsce spółka firmy KITRON).

Nowy inwestor w Grudziądzu, szczególnie z tak bogatymi i nowoczesnymi produktami jest dla Grudziądza z całą pewnością szansą na dalszy rozwój i przyciągnięcie kolejnych inwestorów z tej branży.

Zgodnie z planem początkowo ma powstać obiekt o powierzchni 6 tys. m2, który w ciągu kolejnych 5 lat ma zostać rozbudowany do 11 tys. m2.

Kitron to norweski producent elektroniki m.in. dla przemysłu obronnego, lotniczego, medycznego i motoryzacyjnego. Firma kilkanaście lat temu zainwestowała na Litwie i z czasem tamtejszy zakład stał się największym w jej portfolio, z zatrudnieniem sięgającym 900 osób. Zapotrzebowanie ze strony klientów przekracza już jednak możliwości litewskiego zakładu. W efekcie Kitron postanowił rozszerzyć swoje operacje. Nowy zakład ma powstać w Grudziądzu. Planowane zatrudnienie to 190 osób. Zakład ma stanąć w 2019 roku i działać w ramach zezwolenia Specjalnej Strefy Ekonomicznej.