Reklama
Reklama
Reklama
Nowy i "stary" inwestor motoryzacyjny w Katowickiej SSE PDF Drukuj Email
Źródło: UM Zabrze, AutomotiveSuppliers.pl   
04/01/2019 11:14
ssePrzed świętami bożonarodzeniowymi zostały rozstrzygnięte trzy przetargi na zakup działek w zabrzańskiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dwa z nich dotyczą inwestorów motoryzacyjnych.

Ofertę na działkę przy ul. Macieja Wilczka w Zabrzu, wycenioną na 4,5 mln zł, złożyła firma Iron Force z Tajwanu.

Spółka-córka Iron Force Polska sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie za kwotę ponad 80 mln złotych ma do 2023 roku wybudować zakład biernych systemów bezpieczeństwa dla branży motoryzacyjnej, w którym pracę znajdzie ponad 100 osób.

Natomiast ofertę na działkę przy ul Piekarniczej o powierzchni 0,7124 ha, wycenioną na 750 tys. zł, złożył Ulus Metal. Firma kupiła już jedną nieruchomość przy ul. Piekarniczej w 2018 roku. 21 września zeszłego roku wmurowano kamień węgielny pod zakład tego dostawcy motoryzacyjnego. Zatrudnienie w nim znajdzie początkowo 80 pracowników, natomiast po realizacji II i III etapu inwestycji zatrudnienie ma wzrosnąć do 150 osób.

Na nowej działce, zakupionej w grudniu, zlokalizowany będzie zakład, zajmujący się powlekaniem KTL oraz produkcją narzędzi. W zakładzie uruchomiony zostanie dział badawczo-rozwojowy, który będzie pracował nad nowymi materiałami i projektowaniem narzędzi.

Budowa nowej części Ulus Metal kosztować będzie ponad 12 mln zł, a zatrudnienie znajdzie kolejnych 28 osób.