Reklama
Reklama
Reklama
Valmet Automotive ruszył z inwestycją w Złotoryi PDF Drukuj Email
Źródło: Burmistrz Złotoryi, AutomotiveSuppliers.pl   
05/12/2018 11:14
sse
Pod koniec listopada br. w złotoryjskiej podstrefie Legnickiej SSE ruszyła inwestycja firmy Valmet Automotive EV Sp. z o.o., poinformował burmistrz Robert Pawłowski.

Spółka miesiąc wcześniej stała się właścicielem niezabudowej działki o powierzchni 3 ha. Jak informuje burmistrz Złotoryi już w przyszłym roku będzie gotowa hala produkcyjna firmy, jedna z największych w tym mieście.
valmet zlotoryja_2018_11
Zarówno Robert Pawłowski, Legnicka SSE jak i Valmet Automotive nie ujawniają jaki rodzaj działalności będzie prowadził inwestor. Według AutomotiveSuppliers.pl będzie to najprawdopodobniej produkcja baterii do aut elektrycznych (EV), które ostatnio Valmet Automotive stara się rozwijać w Finlandii.

Valmet Automotive działa w Polsce od 2010 roku, kiedy przejął aktywa firmy Karmann, która ogłosiła upadłość rok wcześniej. W Żarach (Lubuskie) Valmet Automotive Sp. z o.o. wytwarza systemy dachów składanych do kabrioletów. Łącznie fińska firma zatrudnia 6 tys. osób w zakładach i ośrodkach R&D w Finlandii, Niemczech, Polsce i Hiszpanii.

Valmet Automotive EV Sp. z o.o. to trzeci, po Faist ChemTec Sp. z o.o. i Borgers Polska Sp. z o.o., inwestor motoryzacyjny w Złotoryi.