Reklama
Reklama
Reklama
SGP inwestuje w Katowickiej SSE PDF Drukuj Email
Źródło: SGP   
04/12/2018 10:32
sgp logoSGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.  wiodący europejski quality service provider zainwestował 8 mln zł w Katowickiej Strefie Ekonomicznej w Częstochowie.

Dzięki tej inwestycji powstało najnowocześniejsze centrum jakościowe o powierzchni 1500 m2, na którym został zainstalowany miedzy innymi innowacyjny X-Ray xIcube o mocy 350 kV do prześwietleń rentgenowskich dla przemysłu. Urządzenie to pozwala nie tylko na wykrywanie wad strukturalnych, ale również badań nieniszczących i wykonywania szybkich pomiarów techniką 3D.
IMG 0948
Centrum jest bardzo dobrze zlokalizowane, mieści się przy nowo powstającej obwodnicy Częstochowy. W centrum grupy SGP – Sorting Group Poland przewidziane są kontrole wyrobów nie tylko dla przemysłu motoryzacyjnego, ale również meblarskiego, RTV/AGD czy FMCG.
magazyn z logo
Mury centrum jakościowego SGP zdobi mural z hasłem „Mars jest nasz”, nawiązujący do Łazika Marsjańskiego, który wygrał międzynarodowy konkurs łazików na pustyni w Utah w Stanach Zjednoczonych. SGP jako pierwsza firma zauważyła i wsparła studentów częstochowskiej politechniki przy jego realizacji.
mars