Reklama
Reklama
Reklama
Listopad 2018: Jak inwestowała branża motoryzacyjna w Polsce? PDF Drukuj Email
Źródło: AutomotiveSuppliers.pl   
03/12/2018 16:01
sse
Co miesiąc na terenie Polski firmy motoryzacyjne realizują nowe inwestycje. Poniżej prezentujemy wybrane projekty z minionego miesiąca.

GKN Driveline rozbudowuje zakład w Oleśnicy

Na początku października br. rozpoczęto prace budowlane związane z rozbudową zakładu OLE2 GKN Driveline Polska Sp. z o.o. Zakład ten rozpoczął działalność w czerwcu 2016 r. Wówczas w ramach pierwszej fazy projektu inwestycyjnego wartego 68 mln złotych, oddano do użytku halę o powierzchni 14,3 tys. m2. Teraz jego powierzchnia zostanie podwojona, ponieważ hala produkcyjno-magazynowa powiększona zostanie o 16,5 tys. m2 oraz dodatkową powierzchnię biurową (1 340 m2).

Więcej o inwestycji.

HARMAN otwiera nowe biuro w Polsce

HARMAN, międzynarodowa firma działająca w obszarze motoryzacji oraz będąca w całości własnością Samsung Electronics Co. Ltd, świętowała 8 listopada oficjalne otwarcie nowego biura w Łodzi. Zmiana siedziby jest związana z szybkim rozwojem polskiego oddziału oraz wzrostem popytu na innowacyjne rozwiązania software’owe tworzone przez polskich inżynierów.

Więcej o inwestycji.

Klippan Safety Polska otworzył uroczyście nowy zakład

Dostawca wyposażenia największych europejskich producentów samochodów ciężarowych, na początku listopada uroczyście otworzył nową halę produkcyjną, zlokalizowaną w Stargardzkim Parku Nowoczesnych Technologii. Na płycie startowej dawnego lotniska w Kluczewie, szwedzka grupa Callix Klippan Safety zainwestowała w budowę obiektu o powierzchni blisko 17 tys. mkw. Otwarcie hali stanowi jednocześnie kolejny etap w historii spółki Klippan Safety Polska, która od 15 lat prowadzi działalność w Stargardzie.

Więcej o inwestycji.

Varroc Lighting Systems otworzy nowy zakład w Polsce

Varroc Lighting Systems, globalny lider w zakresie produkcji zewnętrznego oświetlenia i elektroniki samochodowej, ogłosił 20 listopada br. plany otwarcia nowego zakładu produkcyjnego w gminie Niemce (Lubelskie). Budowa fabryki rozpoczęła się w listopadzie, a jej oddanie do użytku powinno nastąpić w trzecim kwartale 2019 roku. W obiekcie o powierzchni ponad 25 tys. metrów kwadratowych powstawać będą lampy przednie i projekcyjne. Pełną wydolność produkcyjną zakład osiągnie w 2020 r.

Więcej o inwestycji.

Kolejna wielomilionowa inwestycja fabryki z Olsztyna. Będą nowe miejsca pracy

Kolejna rozbudowa zakładu i wyposażenie go w najnowocześniejsze urządzenia mające pomóc w zwiększeniu produkcji. Olsztyński Michelin rozpoczyna realizację wartej 169 mln złotych inwestycji. W ramach zadania o wartości 169 mln złotych planuje się rozbudowę zakładu oraz wyposażenie linii produkcyjnych w najnowocześniejsze urządzenia. Część środków na ten cel pochodzi z ministerialnej subwencji.

Więcej o inwestycji.

HOCHTIEF Polska rozbuduje zakład BMZ Poland w Gliwicach

HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie rozbuduje zakład firmy BMZ Poland w Gliwicach. Zakończenie prac zaplanowano na IV kwartał 2019 r.

Więcej o inwestycji.