Reklama
Reklama
Reklama
Oświadczenie Nissana w sprawie uchybień ze strony prezesa zarządu i dyrektora reprezentacyjnego PDF Drukuj Email
Źródło: Nissan   
21/11/2018 14:45
nissan logo Na podstawie zeznań sygnalisty, Nissan Motor Co., Ltd. od kilku miesięcy prowadzi dochodzenie wewnętrzne w związku z uchybieniami ze strony prezesa zarządu firmy Carlosa Ghosna oraz dyrektora reprezentacyjnego Grega Kelly’ego.

Dochodzenie wykazało, że Ghosn i Kelly od wielu lat zgłaszali zaniżone kwoty wynagrodzenia w raporcie dla tokijskiej giełdy papierów wartościowych. Miało to na celu ukrycie rzeczywistych kwot wynagrodzenia Carlosa Ghosna.

Ponadto w odniesieniu do Ghosna ujawniono wiele innych istotnych uchybień, takich jak wykorzystywanie majątku firmowego do prywatnych celów. W przypadku Kelly’ego potwierdzono znaczący współudział w tym procederze.

Firma Nissan przekazała wszelkie posiadane informacje japońskiej prokuraturze i deklaruje pełną współpracuję w związku z prowadzonym dochodzeniem aż do zakończenia sprawy.

Ponieważ wykryte w toku wewnętrznego dochodzenia uchybienia stanowią wyraźne naruszenie obowiązku dochowania należytej dbałości przez dyrektorów, CEO firmy Nissan, Hiroto Saikawa, zaproponuje Zarządowi natychmiastowe usunięcie Ghosna ze stanowiska prezesa i dyrektora reprezentacyjnego oraz usunięcie Grega Kelly’ego ze stanowiska dyrektora reprezentacyjnego.

Firma Nissan pragnie przekazać akcjonariuszom i interesariuszom swoje ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją. Zobowiązujemy się kontynuować wysiłki na rzecz zapewnienia ładu korporacyjnego i zgodności z prawem oraz podejmować wszelkie związane z tym niezbędne kroki.