Reklama
Reklama
Reklama
Duży popyt na nowe autobusy dalekobieżne Volvo PDF Drukuj Email
Źródło: Volvo   
07/11/2018 15:34
volvo logo_greyNowe autokary Volvo do przewozów turystycznych i liniowych, które zostały wprowadzone na rynek europejski w maju, spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. 

Klienci z całej Europy kupili już blisko 150 nowych autokarów Volvo 9700 i Volvo 9900.

„Jesteśmy bardzo dumni z naszej nowej, elastycznej i konkurencyjnej gamy produktów klasy premium. Wyróżniają ją takie cechy jak najwyższej klasy bezpieczeństwo, komfort i dbałość o środowisko naturalne. Dobre wyniki sprzedaży potwierdzają, że klienci doceniają efekty naszych starań", mówi Niklas Orre, wiceprezes segmentu detalicznego Volvo Buses.
Volvo 9700 On the road_50
Największe jak dotąd pojedyncze zamówienie obejmuje 40 autobusów dla Litwy. Volvo otrzymało również zamówienia z Norwegii (23 sztuki), Austrii (11 sztuk) i Francji (20 sztuk). Wszystkie zamówione pojazdy zostaną wyprodukowane w Polsce, we wrocławskiej fabryce Volvo i dostarczone w 2019 roku.

Nowa gama obejmuje dwa modele – luksusowe Volvo 9900 i wszechstronne Volvo 9700, wraz z szeroką gamą wyposażenia i pakietów serwisowych, co umożliwia oferowanie rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb i życzeń klientów.

Nowe autokary Volvo zostały zaprezentowane na tegorocznych targach transportowych IAA w Hanowerze. Tej jesieni zostały również pokazane na IBE w Rimini, Autocar Expo w Lyonie i Persontrafik w Sztokholmie, a także na targach Eurobus w Birmingham.

We wrześniu Volvo Buses otrzymało prestiżową nagrodę Sustainable Bus Award 2019 za nowe Volvo 9900.