Reklama
Reklama
Reklama
Zakończono wykup menadżerski w Exact Systems PDF Drukuj Email
Źródło: Work Service S.A., AutomotiveSuppliers.pl   
05/11/2018 09:04
31 października 2018 roku Work Service S.A. zawarł z Remango Investments Sp. z o.o., w której pan Paweł Gos, pan Lesław Walaszczyk oraz fundusz współzarządzany przez CVI Dom Maklerski Sp. z o.o. posiadają udziały, umowę sprzedaży wszystkich posiadanych akcji w spółce Exact Systems S.A.


W ramach transakcji, Work Service S.A. sprzeda na rzecz spółki 100 proc. udziałów w Exact Systems GmbH z siedzibą w Görlitz.

Cena sprzedaży wszystkich akcji wyniosła 139,76 mln zł, z czego część ceny w kwocie 13 mln zł zostanie zapłacona w terminie 9 miesięcy od dnia zamknięcia transakcji. Po sprzedaży 100 proc. udziałów w Exact Systems GmbH, łączne wynagrodzenie Work Service S.A. wyniesie 155,26 mln zł, włącznie z udziałami w Work Service SPV Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Dodatkowo spółka spłaci na rzecz Work Service S.A. niespłacone kwoty wynikające z zobowiązań międzygrupowych.

Wpływy z transakcji, w kwocie 104 mln zł zostaną przeznaczone przez Work Service S.A. na spłatę części zadłużenia w stosunku do konsorcjum banków finansujących Work Service S.A.

"Z pełnym przekonaniem możemy dziś powiedzieć, że jesteśmy na najlepszej drodze do dalszego, nieskrępowanego już rozwoju; jeszcze bardziej zdeterminowani do działania i kontynuowania historii sukcesu naszej Grupy. Teraz, kiedy możemy w pełni wziąć sprawy w swoje ręce, z optymizmem patrzymy na możliwości, jakie się przed nami otwierają", informuje Exact Systems S.A.

Exact Systems działa od 2004 roku i obecnie jest liderem branży kontroli jakości pojazdów oraz części do nich w Polsce i jedną z największych firm w Europie. Głównymi odbiorcami usług firmy są dostawcy i poddostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego oraz producenci samochodów.

Klientami Exact Systems są również zakłady zajmujące się produkcją wielkoseryjną z branży elektronicznej, AGD oraz kosmetycznej. Obecnie firma posiada swoje przedstawicielstwa w 12 państwach: Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji, Turcji, Rumunii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Belgii, Holandii oraz Chinach.