Reklama
Reklama
Reklama
Jak korzystać z założeń przemysłu 4.0 w poprawie łańcucha wartości PDF Drukuj Email
Źródło: AutomotiveSuppliers.pl   
05/11/2018 10:10
logo 9ms_2018_ramkaCzy jesteśmy gotowi na produkcję motoryzacyjną zgodną z założeniami przemysłu 4.0? Gdzie tak naprawdę poszukiwać wartości dodanej w dobie rozwijającego się z niespotykaną dotąd prędkością przemysłu?

Jak radzić sobie ze zbieraniem coraz większej ilości danych produkcyjnych? Jak wiele i jakich danych potrzebujemy dzisiaj do zasilania bardzo rozbudowanych i złożonych systemów IT?

Dynamiczny rozwój nowych produktów i metod ich wytwarzania, zmierzających w kierunku Przemysłu 4.0 rodzi potrzebę właściwego przygotowania, zarówno technologicznego jak i zasobów ludzkich, często posiadających wiedzę w zupełnie nowych dziedzinach.
 
Coraz istotniejszą rolę w przemyśle motoryzacyjnym odgrywa zaawansowanie procesu automatyzacji, umożliwiające dalsze kontrolowanie produkcji, pomimo dynamicznie zmieniających się warunków wytwarzania. Dane analizowane w czasie rzeczywistym i predykcja w utrzymaniu ruchu, to dzisiaj wyzwania dla współczesnych systemów traceability, a w nich technologii połączeń sieciowych, systemów identyfikacji oraz systemów bezpieczeństwa maszyn i sieci przemysłowych.

Jak firma BALLUFF, jeden z liderów rynku współczesnej automatyzacji postrzega powyższe zagadnienia i radzi sobie z ich rozwiazywaniem u swoich klientów? Czy perspektywa 20 lat prowadzenia działalności w Polsce pomaga w byciu ekspertem również na rodzimym rynku? GRZEGORZ-BANAKIEWICZ Balluff-1

Odpowiedzi na te pytania postara się udzielić w swojej prezentacji pt. „Jak korzystać z założeń przemysłu 4.0 w poprawie łańcucha wartości” przedstawiciel firmy BALLUFF - Grzegorz Banakiewicz, od 5 lat pełniący funkcję Managera ds. Rozwoju i Projektów Partnerskich - przemysłowych jak i edukacyjnych.

Grzegorz Banakiewicz jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, a jego 20 letnie doświadczenie zawodowe w branży motoryzacyjnej, to zarówno praktyka inżynierska produkcyjna, jak i 10 letnia doradczo-handlowa związana z międzynarodowym transferem technologii. Tak uniwersalne doświadczenie, pomaga niewątpliwie we właściwym zrozumieniu dynamicznych zmian zachodzących we współczesnych procesach przemysłowych i gospodarczych, na progu tzw. 4 Rewolucji Przemysłowej.


Chcesz wiedzieć, jak korzystać z założeń przemysłu 4.0 w poprawie łańcucha wartości? - dołącz do uczestników Forum MotoSolutions!

motosolutions 2018_baner_2