Reklama
Reklama
Reklama
Abris inwestuje w CADM Automotive PDF Drukuj Email
Źródło: Abris   
31/10/2018 10:43
cadm logo 30 października 2018 r. CADM Holdings Ltd., spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., podpisała umowę nabycia większościowego pakietu udziałów w CADM Automotive Sp. z o.o., dynamicznie rozwijającym się biurze projektowym z siedzibą w Krakowie, świadczącym usługi inżynieryjne dla wiodących producentów sektora motoryzacyjnego, kolejowego i lotniczego.

CADM Automotive to dynamicznie rozwijające się biuro projektowe, które specjalizuje się w rozwoju zarówno pojedynczych komponentów, jak i całych modułów oraz systemów dla motoryzacji, często prowadząc i koordynując wielonarodowe projekty. Spółka realizuje również projekty dla przemysłu kolejowego, a także podbija segment morski i medyczny. Projekty wykonywane w CADM Automotive to połączenie indywidualnych potrzeb i wyjątkowego charakteru klientów firmy z umiejętnościami i doświadczeniem jej zespołu inżynierów.

Firma została założona wiosną 2012 roku przez Michała Laskę, obecnego prezesa zarządu oraz jego partnera biznesowego. Dziś w spółce pracuje blisko 200 osób, z czego większość to wysoko wykwalifikowani projektanci i inżynierowie, absolwenci polskich akademii technicznych i politechnik. Ta młoda, ale niezwykle dynamicznie się rozwijająca firma, w ciągu zaledwie 6 lat zdobyła ponad 60 klientów z Europy, USA, Chin i Japonii. Wśród nich są tacy liderzy branży motoryzacyjnej, jak: Bentley, Porsche, Jaguar, VW, BMW czy Tesla, w tym pierwsze projekty pojazdów elektrycznych.

 image001
Od lewej: Michał Laska, Prezes Zarządu CADM Automotive i Wojciech Jezierski, Partner Abris Capital Partners

- Jako CADM Automotive już na trwale zagościliśmy na wymagającym światowym rynku motoryzacyjnym. Mamy jednak apetyt na więcej. Na więcej klientów, więcej prestiżowych marek i ciekawych, ambitnych zleceń. Chcemy mieć coraz większy udział w globalnym procesie projektowania aut. Napędza nas świadomość, że mamy realny wpływ na kreowanie motoryzacyjnej rzeczywistości i w pewnym sensie też na promowanie dobrego designu. Marzy mi się, żeby Polska z czasem stała się rozpoznawalna na świecie jako istotny ośrodek designu użytkowego najwyższej klasy - komentuje Michał Laska, Prezes Zarządu CADM Automotive.

- CADM Automotive to przykład globalnego sukcesu polskiej firmy działającej w rynkowej niszy, która dzięki swojej innowacyjności podbija świat. Co ważne, to nie firma produkcyjna, a usługowa, która przebojem wdarła się na globalne rynki oferując międzynarodowym firmom motoryzacyjnym coś niepowtarzalnego - wiedzę i potencjał intelektualny swojego zespołu. Cieszymy się, że jako Abris będziemy mogli wesprzeć polską spółkę w zdobywaniu kolejnych rynków i prestiżowych klientów, tym samym przyczyniając się do międzynarodowej promocji polskiej myśli inżynieryjnej, projektowej i designu - podsumowuje Wojciech Jezierski, Partner w Abris Capital Partners.

CADM Automotive to już szósta inwestycja Abris w ramach 500 mln euro trzeciego funduszu, pozyskanych jesienią 2017 roku od międzynarodowych inwestorów na wsparcie i rozwój interesujących projektów biznesowych w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.